Zrinjski u uzbudljivoj utakmici slavio protiv Hercegovine i plasirao se u finale Kupa

Futsaleri Zrinjskog plasirali su se u finale Kupa BiH nakon što su u polufinalnom susretu, igranom u dvorani Bijeli Brijeg u Mostaru, pobijedili širokobriješku Hercegovinu s 3:2.

Adnan Kalajdžić doveo je Mostarce u vodstvo pogocima u 10. i 18. minuti, a mreže su mirovale do posljednjih minuta susreta.

Kada se mislilo da će Zrinjski mirno privesti utakmicu kraju, planove im je u 38. minuti pogotkom pokvario kapetan Hercegovine Mario Mikulić-Pavo.

No, već u sljedećoj minuti Kalajdžić postiže hat-trick nakon velike pogreške Mile Zelenike.

Dramu u utakmicu ponovno je vratio Blago Gašpar koji je 40 sekundi prije kraja postigao pogodak za 3:2. Širokobriježani ipak nisu imali više snage, a ni vremena za izjednačenje.

U finalu Kupa BiH očekuje nas tako gradski derbi s obzirom da je Mostar Stari Grad u drugom polufinalu s 9:1 razbio livanjski Seljak.

U polufinalnoj fazi natjecanja igrala se samo jedna utakmica.