Zrinjski u sudačkoj nadoknadi do pobjede u Tuzli, Krupa bolja od Željezničara

HŠK Zrinjski Mostar pobijedio je rezultatom 1:2 FK Tuzla City na Tušnju, a Krupa je na domaćem travnjaku svladala FK Željezničar rezultatom 2:1 u 18. kolu Premijer lige BiH.

Nakon početnog ispitivanja snaga Zrinjski je prvi zaprijetio preko Barišića u 14. minuti, ali Nurković je na vratima Tuzla Cityja odlično reagirao. Plemići su nastavili prijetiti i nije im dugo trebalo da dođu do vodstva. U 21. minuti pogodak za 0:1 postigao je Rustemović iz slobodnog udarca.

Poslije postignutog gola gostiju na Tušnju je uslijedio miran period igre.

Zrinjski je u drugom poluvremenu dugo kontrolirao igru, ali Tuzla je do izjednačenja došla u 76. minuti. Vukmirović je zabio odmah nakon ulasku u igru.

Zrinjski je u sudačkoj nadoknadi stigao do pobjede pogotkom Hairlahovića.

Zrinjski u sljedećem kolu dočekuje Krupu, a Tuzla City ide na gostovanje Zvijezdi 09.

Tuzla City: Nurković, Efendić, Kostić, Crnkić, Šarčević, Kojić, Širanović, Hasanović, Nukić, Ubiparip.

Zrinjski: Brkić, Galić, Barišić, Čirjak, Rugašević, Perišić, Jakovljević, Rustemović, Veselinović, Kadušić.

Prvi gol za domaće iz kaznenog udarca postigao je Crnov.

Željezničar je u nastavku imao posjed lopte i pogodak za izjednačenje zabio je Krpić. Kod gostiju je bila vidljiva želja za pobjedom, ali Krupa je ponovno došla do vodstva 2:1 u 81. minuti.

Željezničar u sljedećem kolu dočekuje NK Široki Brijeg, a FK Krupa gostuje u Mostaru.

Krupa: Kutić, Makitan, Lukić, Dujaković, Marjanović, Palić, Dekić, S. Nikolić, Maksimović, Crnov, L.Nikolić.

Željezničar: Kjosevski, Čurjurić, Bakrač, Krpić, Zilić, Osmanović, Šabanadžović, Veselinović, Osmanković, Rodin, Jazvić