Zrinjski u posljednjim minutama do pobjede nad Mladosti

Zrinjski je slavio na gostovanju kod Mladosti rezultatom 0:2 u sedmom kolu Premijer lige BiH igranom u subotu. Mostarci su pogotke uspjeli postići tek u sudačkoj nadoknadi.

Zrinjski je bolje otvorio susret. Mostarci su na početku bili kvalitetniji protivnik i u 21. minuti prvi put prijete preko Čurjurića koji je uputio sjajan udarac, ali je lopta pogodila vratnicu.

Tri minute kasnije Brkić odlično reagira na neugodan centaršut Vehaba. Domaći su pohvatali konce igre i nakon početnog pritiska, nogometaši Mladosti preuzeli su inicijativu, međutim na odmor se otišlo s početnih 0:0.

Zrinjski je pojačao ritam u drugom poluvremenu. Lendrić se našao u nekoliko dobrih prilika. Na samom početku drugoga poluvremena zabio je i pogodak, ali on je poništen jer se nalazio u zaleđu. Novu šansu da dovede Plemiće u vodstvo imao je u 53. minuti, ali Bukvić je bio na mjestu. Lendrić je pokušao i u 59., ali Isaković posljednjem trenutku.

Gosti su sve više pritiskali. Smajlagić u 61. puca ravno u vratara Mladosti, a u 74. Begić je krenuo sam u kontru, međutim domaća obrana uklonila je opasnost.

Vratar Mladosti zbog ozljede teren je morao napustiti u 88. minuti, a kako su domaćini odradili sve zamjene prije toga, na vratima je do kraja utakmice stajao Ivan Dujmović.

Zrinjski je do vodstva od 0:1 došao u 97. minuti preko Jakovljevića. Na listi strijelaca Jakovljeviću se pridružio Lendrić koji je pogodio za 0:2 i konačni rezultat utakmice.

Široki ponovno remizirao, bez pogodaka u Ugljeviku

FK Mladost: Bukvić, Horić, Hiroš, Smajlagić, Biber, Vehab, Dujmović, Crnički, Begić, Bajić, Isaković

HŠK Zrinjski Mostar: Brkić, Čurjurić, Šovšić, Barbarić, Stojkić, Lendrić, Jakovljević, Rustemović, Mandić, Kadušić, Govedarica.