Zrinjski u 25. poslijeratnom gradskom derbiju slavio protiv Veleža

Zrinjski je u 25. gradskom poslijeratnom derbiju na stadionu Pod Bijelim brijegom, pred oko 8.000 gledatelja, svladao Velež 2:0. Strijelci za ‘Plemiće’ bili su Crnov i Nikolić.

Zrinjski je bolje ušao u utakmicu te je u nekoliko navrata ozbiljno prijetio vratima Veleža. Svaki sudar gradskih rivala pun je naboja i žestine, a već u 24. minuti došlo je do međusobnog naguravanja igrača nakon što je zbog oštrog starta požutio Milan Muminović.

U 32. minuti Zrinjski je izveo korner, lopta dolazi do vrha šesnaesterca, igrač Zrinjskog puca te lopta pogađa obrambenog igrača Veleža u ruku, a sudac Dragan Petrović, na asistenciju pomoćnika, pokazuje na ‘bijelu točku’. Uspješan s 11 metara bio je Ivan Crnov.

Isti igrač na samom početku drugog poluvremena sjajno je proigrao Stevu Nikolića koji udvostručuje vodstvo aktualnog prvaka Bosne i Hercegovine.

zrinjski_velez_1

Velež je već u idućem napadu imao priliku izjednačiti, Hebibović je ubacio, a Matijas Pejić na drugoj vratnici bio je prekratak te nije uspio pospremiti loptu u nebranjeni dio mreže vratara Zrinjskog.

Do kraja susreta Zrinjski je pametno čuvao loptu te ‘Rođeni’ nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti. Zrinjski je upisao dvanaestu pobjedu u međusobnim odnosima s Veležom, ‘Rođeni’ pak imaju jedanaest pobjeda, a dvije utakmice završila su neodlučeno. Zanimljivo, Zrinjski je u prvom gradskom derbiju igranom u Premijer ligi BiH, 13. kolovoza 2000. godine, također slavio rezultatom 2:0.

Još jedna zanimljivost je obilježila susret, naime, nogometaši Zrinjskog su prvi puta igrali u crnom dresovima s crvenom lentom, što je neuobičajeno jer ‘Plemići’ su skoro kroz cijelu povijest igrali u bijelo-crvenoj garnituri.