Zrinjski sve dalje od Sarajeva, novi remi na gostovanju u Doboj-Kaknju

U okviru 22. kola Premijer lige BiH nogometaši Mladosti su na domaćem terenu dočekali aktualnog prvaka BiH, ekipu Zrinjskog, a utakmica je okončana rezultatom 0:0.

Ekipa Adnana Zildžovića odlično je otvorila susret i odmah prijetila preko Fanima, ali njegov udarac je blokiran i lopta je otišla u korner. Nakon početnog ispitivanja snaga, Mladost je ponovo imala sjajnu priliku, ali je obrana Zrinjskog još jednom odlično intervenirala, piše Sport1.ba.

Najbolju priliku Zrinjski je imao u osmoj minuti susreta, međutim pokušaj proigravanja Bekića je propao, pa su gosti imali priliku samo izvesti korner. Mladost je nastavila sa dobrom igrom, pa su u narednom napadu zaprijetili preko Arežine, a njegov udarac otišao je preko gola.

Zrinjski je do pogotka mogao doći u 19. minuti susreta, ali se Velić uspio snaći i zaustaviti pokušaj Plemića. Najbolji nogometaš Mladosti, Filip Arežina, još jednom se našao u prilici da postigne pogodak, ali ovaj put je njegov udarac izblokiran, te nije bilo promjene rezultata do kraja poluvremena.

Drugi dio susreta ponudio je još bolji nogomet, a Zrinjski je odmah na početku zaprijetio preko Filipovića, međutim njegov udarac bio je lak plijen za golmana Velića. Mladost je nakon toga imala dvije sjajne prilike. Prvo je udarac Anđušića sa velike udaljenosti sjajno obranio Brkić, da bi nakon toga udarac Arežine iz slobodnog udarca otišao preko gola gostiju.

Nogometaši Zrinjskog imali su dvije sjajne prilike preko Čurjurića i Barišića, ali udarci gostujućih nogometaša nisu pronašli put do mreže. Anđušić je u 79. minuti susreta mogao pogoditi mrežu i donijeti prednost svom timu, ali njegov udarac otišao je pored Brkićevog gola.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata. Zrinjski je imao dvije sjajne prilike da stigne do pogotka i pobjede, ali u toj namjeri nisu uspjeli, pa su još uvijek bez pobjede na proljeće.

Od ostalih rezultata izdvajamo kako je Čelik u Zenici pobijedio GOŠK-a rezultatom 3:1 i tako vjerojatno napravio važan korak u borbi za opstanak dok je momčad iz Gabele sve dalje od Premijer lige. Pogotke za Čelik postigli su Haris Dilaver i dva puta Anel Dedić, dok je za GOŠK počasni zgoditak postigao Mujkić.

Slavko Brekalo u dresu Tuzla Citjya

Tuzla City je ostvarila gostujuću pobjedu od 2:0 u Krupi uz oba pogotka Voje Ubiparipa, a Radnik je u Bijeljini minimalno svladao Zvijezdu 09 pogotkom Hadžića.