Zrinjski sve dalje od obrane naslova, prazne mreže i u Gabeli

Radnik je iz Mostara odnio bod na gostovanju protiv HŠK Zrinjski, a bez golova odigrali su i GOŠK i Sloboda u 21. kolu Premijer lige BiH.

Odličnih 20 minuta igre bilo je Pod Bijelim brijegom u Mostaru. Sijevalo je sa svih strana i pravo je čudo kako su mreže u tom razdoblju ostale netaknute. Reviju pokušaja otvorio je Čurjurić u četvrtoj minuti za domaće, da bi pet minuta kasnije Brkić fantastičnom obranom spasio Plemiće nakon udarca Hadžića.

Uzvratio je Zrinjski u 13. minuti. Marković je u dobroj poziciji nakon ubačaja Filipovića, ali je neprecizan. Već u sljedećem napadu nova velika šansa za Radnik, Peco je u šansi, ali Brkić je u nedjelju bio sjajan.

Na poluvrijeme se otišlo praznih mreža, a Radnik je odlično ušao i u nastavak susreta. Đurić je prvi prijetio Brkiću koji sjajno brani njegov udarac, a zatim je i skinuo pokušaj Maksimovića, piše Sportsport.ba.

Tek u 70. minuti Plemići su u šansi. Stojkić je uposlio Hajdarevića, čiji udarac nije precizan. U 84. minuti velika šansa za domaće. Čurjurić je ubacio, a Jakovljević je pogodio stativu.

Do kraja utakmice  nije bilo promjene rezultata i ostalo je 0:0, što je rezultat koji najviše odgovara FK Sarajevo. Domaći su u završnici i tražili penal jer su smatrali da je igrač Radnika zaustavio loptu rukom, ali se sudac nije oglasio.

Remi u Gabeli

Prvo poluvrijeme utakmice u Gabeli donijelo je očekivano tvrdu utakmicu s obje strane. Loš teren je dodatno otežavao posao nogometašima obiju momčadi, ali je prilika za postizanje gola bilo.

Ivan Baraban je u dva navrata prijetio Koziću. Oba puta je golman domaćeg tima odlično reagirao i spasio je svoj gol. S druge strane dobru šansu imao je Kulović. Pobjegao je Adžemu, ali završnog udarca nije bilo.

U 45. minuti prvog poluvremena najbolja šansa na utakmici. Edis Smajić je s nekoliko metara promašio prazan gol i na poluvrijeme se otišlo bez golova.

GOŠK je ofanzivno ušao u nastavak. Ramić je dobio šansu za igru i već u prvom kontaktu sa loptom je tukao prema golu, ali je pogodio vanjski dio mreže. Potom je ponovno uslijedilo razdoblje žestoke i tvrde igre na obje strane. Nijedna momčad nije uspjela napraviti previše, a tek u 84. minuti su gosti imali dobru šansu, ali udarac Zukića brani Kozić, piše Sportsport.ba.

Ostalo je do kraja 0:0 i obje momčadi su na kraju osvojile po bod s kojim niti jedna ne može biti previše zadovoljna. Sloboda se s pobjedom mogla približiti 3. mjestu koje vodi u Europu, dok se GOŠK s tri boda mogao poravnati s desetoplasiranim Tuzla Cityjem.