Zrinjski slavio u mostarskom derbiju

Treći put u povijesti poslijeratnih derbija Zrinjski je slavio u Vrapčićima. Plemići su pobijedili Velež 1:0 jedinim pogotkom u prvom poluvremenu utakmice koji je u svoju mrežu pospremio igrač domaćih Demir Peco.

Zrinjski je ovom pobjedom zadržao priključak za Slobodom, a Velež će nakon još jednog poraza teško izboriti ostanak u ligi.

Prva prilika na utakmici pala je već u trećoj minuti kada je Neven Laštro nakon kornera pogodio gredu.

Najbolju prigodu Velež je imao preko Jankovića, no primio je pogodak u 36. minuti. Stevo Nikolić je nabacio, Pero Stojkić šutirao glavom, a loptu je u svoju mrežu nespretno ugurao Demir Peco.

Samo jako !!!

Posted by HŠK Zrinjski Mostar on 24. listopad 2015

U drugom poluvremenu nije bilo toliko dobre igre, Zrinjski je uglavnom čuvao svoje vodstvo, a Velež nemoćno pokušavao nešto napraviti.

Na kraju je nervoza kod domaćih kulminirala, pa je kapetan Velaža Darko Maletić dobio crveni karton.

Treba reći da je zbog prekida utakmica trajala više od 100 minuta.