Zrinjski slavio protiv Širokog u sjajnom derbiju

HKK Zrinjski Mostar svladao je HKK Široki rezultatom 95:87 u okviru 11. kola Košarkaškog prvenstva BiH.

Hercegovački dvoboj između Širokog i Zrinjskog ovog puta nije razočarao. U Mostaru se igrala dinamična košarka te iako su Plemići većinu vremena vodili Širokobriježani su se vraćali.

Domaćini su bolje ušli u utakmicu i ubrzo su uspostavili vodstvo koje je pred kraj prve četvrtine naraslo i na 12 razlike. Prva četvrtina otišla je u korist Zrinjskog rezultatom 23:18.

Početkom druge četvrtine raspoloženi Josip Batinić svojim poenima vraća Široki na minus jedan, koji zatim i prelazi u vodstvo 31:32. No, kratko su gosti imali prednost. Plemići su se sredinom četvrtine probudili i šuterski odlično odigrali do kraja pa se na poluvrijeme otišlo s vodstvom Zrinjskog 46:37.

Drugo poluvrijeme bilo je još zanimljivije. Široki je ušao jako i do sredine treće četvrtine došao do izjednačenja, a potom ponovno do vodstva tako da je treća četvrtina otišla u korist gostiju rezultatom 63:64.

U posljednjoj četvrtini igralo se sjajno s obje strane i u početku se nijedna momčad nije uspjela ozbiljnije odlijepiti, ali onda je Marko Ramljak svojim tricama domaćinima donio dodatno samopouzdanje pa je Zrinjski na kraju došao do pobjede.

U redovima Zrinjskog najefikasniji bili su Marko Ramljak s 30 i Aleksandar Todorović s 27 poena, dok se kod gostiju istaknuo Goran Filipović s 21 poenom i 10 asistencija.

28 komentara

• Čemu služi Dario Drežnjak u ekipi. Da puca trice jel. Pa onaj ne može pogoditi kadu izvan reketa. Ako je za skoka nije ni za toga. A okreće se frajer ko autobus. Frajer je ispalio 10 lopti za tricu bezveze. Jusup ne uvodi g više da mi navijači ne gubimo živce. Prestrašno je što od nekoga pokušavate napraviti igrača a to nikada biti neće.

• Prijatelju protiv Gradine nas je D. Drežnjak vodio do pobjede prati malo cesce Siroki pa se javi, momci daju sve od sebe i extra su a ovo su izgubili jer je zrinjskom u zadnjoj sve prolazilo. Samo jedno ime samo jako naprijed!!!!!

• Ja koju god sam pratio bio je najlošiji u ekipi. I danas je frajer zabio 10-tak a ispalio je 25 lopti. Forsira tricu jer ne može u reketu meda a šut mu 0. Trom da te Bog sačuva. Svatko ima svoje mišljenje a ovo nije samo moje. Za njega je Karačić igračima. Stalno ga se forsira a nikad igrač neće biti. Upamti što smo rekao. Pretrpan je igrač a uz to i neiteligentan u mnogim situacijama.

• Pojma nemaš, a niti pratiš košarku. Vjerojatno si odgledao utakmicu na Oscar tv iz razloga što danas nije standardna sportska nedjelja jer bi u suprotnom gledao španjolsku primeru na sport klubu. Na osnovu jedne utakmice ti procjenjuješ igrača, a momak zadnjih pet odigrao najbolje u ekipi. Poklopi se i prati sport klub

• U Mostaru gledao frajeru. I opet kažem. Trom je kao boksač u teškoj kategoriji. Radijus kretanja mu je 0, a šut za 3 nije njegov posao niti pogađa. Pick’ n’ roll nemože odigrati radi brzine, nema eksplozivnosti. Hoćemo činjenice ili ne. Ne kažem da je Karačić igračina ali je opet bar eksplozivnih, okretniji i brži. Sigurno nećeš doživjeti od Drežnjaka da okrene na centarskoj poziciji suparničkog centra. Uz to neiteligentna rješenja donosi. Često se zna zabiti u obranu i onda na silo probati završiti a ne da ima inteligencije da proba izvući Vanka ili podmetnuti. To su frajeru činjenice i tko god gleda a nema interesa od toga zna da je tako.

• Ajde ne seruckaj molim te. Di si bio na zadnjih 7 utakmica kad je momak rasturao?
      Sad se javljas kada su momci ostavili sve na parketu. Uzmi u obzir da su bili u egalu do samoga kraja s tri puta skupljom ekipom trolu jedan

• Ti ili si glup ili ti je mali Drežnjak uzeo sinu ili sestriću mjesto u ekipi. Drežnjak, budi pametan, ne obaziri se na ovakve komentare i ….samo tako nastavi.

• Čestitke na takvom razmisljanju.. momak daje 100% od sebe svaku utakmicu, sinoc je opet extra odigrao izmorili su se jer Jusup igra sa 6 igraca.. zaboravio da se moze napraviti izmjena.

• Frajeru mi smo i izgubili iskljucivo radi centara. U obranu svaki put je ostavao bek sam na sutu jer moraš ici na pomaganje centru a Ramljak trpali ga trpa. Ako bi ih razvalili sa Lončarom i D.Drežnjakom onda sam ja Lebron james

• ramljak Bog dragi zna kada ce opet onako zabiti.. zabijao nemoguce.. zaledio je markusa na klupi zadnju cetvrtinu a dario i karacic su preizmoreni bili… a ti se vrati u premier i gađaj 3.islandsku ligu

• Bravo momci, odlicna tekma…pustite ove jazavce iza tipkovnica…ako ne ove sezone onda iduce sigurno samaramo sve u bh ligi…samo hrabro naprijed

• Steta, stvarno steta. Dobro su momci odigrali, ali kada sa druge strane imas jednog Ramljaka koji pogodi 7 trojki a u zivotu ih nije toliko pogodio u jednoj utakmici , onda… Ovoj ekipi je potreban jedan iskusniji centar, ako se ista misli ove sezone onda bi ta pozicija trebala biti prioritet. Svaka cast Loncaru, ali iskreno mene se taj decko uopce nije dojmio…

• Svaka čast momci . I dalje djelimo prvo mjesto na tablici. A u ovo doba prošle god. Smo imali omjer 5/5. Samo naprijed momci . I još samo da publika prepozna to

• bravo za Široki, uživam vas gledati..mladi momci, moderna brza košarka, samo naprijed tako..šteta što nema sluha kod lokalne politike da samo malo pomogne, da se dovedu 2 iskusnija igrača da pomognu ovim mladima i da opet gledamo ABA ligu na pecari..momcima sretno dalje