Zrinjski slavio nad Igokeom u prvoj utakmici finalne serije za prvaka BiH

Prva finalna utakmica doigravanja za košarkaškoga prvenstva Bosne i Hercegovine pripala je Zrinjskome koji je na domaćem parketu slavio sa 73:67 u susretu s aktualnim bh prvakom Igokeom i na taj način poveo 1:0 u toj finalnoj seriji koja se igra na tri pobjede.

Gosti su bolje otvorili susret i vodili 16:7, no domaćin tada radi seriju od 14:0 u završnici prve, te početkom druge dionice zahvaljujući čemu Vlašićeva momčad stiže do vodstva 21:16. Pri rezultatu 27:24 gosti ponovno preokreću rezultat, te serijom 6:0 stižu do vodstva 30:27, kasnije će povećati i na 39:34, ali će Zrinjski poenima svoga najboljega igrača Marka Ramljaka smanjiti na 36:39 i tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

Igokea je bolje otvorila nastavak dvoboja i serijom 5:0 stigla do prednosti 44:36, te konstantno kroz treću četvrtinu održavala prednost, no nije uspjevala značajnije podebljati svoje vodstvo. Štoviše, “Plemići” u završnici tog razdoblja igre rezultat poravnavaju na 55:55, te se tako u odlučujućih deset minuta ušlo u rezultatskom egalu.

Poenima Ljube Šamadana domaćin je poveo u posljednjoj dionici 57:55, ali su gosti ubrzo opet vratili vodstvo na svoju stranu. Ipak, pri rezultatu 59:61 Zrinjski serijom 6:0 odlazi na prednost 65:61 i istu održava do samoga kraja, pa semafor dvorane na Bijelome Brijegu na kraju susreta pokazuje konačnih 73:67.

Marko Ramljak je s 19 poena i 5 skokova predvodio pobjedničku momčad, Luka Igrutinović je dodao 14 poena i 4 skoka, a Sven Smajlagić 11 poena. Kod gostiju iz Aleksandrovca najučinkovitiji bili su Dominic Artis s učinkom od 14 poena, 9 asitencija i 6 skokova, te Robert Rikić s 14 poena i 9 skokova.

MOSTAR – Dvorana na Bijelome Brijegu. Prva utakmica finala doigravanja za prvaka BiH: Zrinjski – Igokea 73:67 (14:16, 22:23, 19:16, 18:12).

HKK ZRINJSKI: Murry 9, Petrić, Smajlagić 11, Princ, Sokolović 4, Golemac, Igrutinović 14, Brummitt 6, Miličević, Ljujić 8, Šamadan 2, Ramljak 19. Trener: Hrvoje Vlašić.

KK IGOKEA: Ponjarić, Artis 14, Gajić 10, Glogovac 10, Nikolić, Janković, Milošević 7, Jevtović 3, Radivojević 9, Ilić, Ljubičić, Rikić 14. Trener: Žarko Milaković.