Zrinjski siguran i u uzvratu, s ukupnih 6:0 izbacili Makedonce

HŠK Zrinjski Mostar upisao je sigurnu pobjedu od 3:0 na svojem terenu u uzvratnom susretu 1. pretkola Europske lige protiv Akademije Pandev.

Nakon odličnih 0:3 iz prvoga susreta, Plemići su rasterećeno ušli u ovaj susret. Utakmicu je otvorio dosta promijenjen sastav, ali Mostarci ove sezone imaju uistinu širok roster kvalitetnih igrača tako da su to bile slatke brige trenera Vukasa.

Prvo poluvrijeme proteklo je u mirnom ritmu i nije bilo uzbuđenja što se moglo i očekivati nakon visokog rezultata u prvom susretu. Treba naglasiti kako su nogometaši igrali u dosta teškim uvjetima zbog visoke temperature i nijedna momčad nije preuzimala veći rizik niti je uspijevala igrati agresivno, već je naglasak uglavnom bio na obrani.

Iako se dva puta našao u odličnoj poziciji te je tresao mrežu gostiju, Lendrić je oba puta bio u zaleđu tako da nije došlo do promjene rezultata i na odmor se otišlo s početnih 0:0.

Vukas je na poluvremenu napravio zamjenu i umjesto Stanića u igru je ušao Govedarica. Pet minuta kasnije, novi igrač na terenu odradio je sjajan posao i lijepo asistirao Mandiću koji je lagano matirao gostujućeg vratara za 1:0.

Zrinjski je i u nastavku držao inicijativu, u 58. minuti stvorili su Mostarci dobru priliku, ali na kraju Čirjak gađa vratnicu. Ritam utakmice se ubrzo smanjio, Zrinjski naravno nije ništa forsirao, a Makedonci nisu uspijevali zaprijetiti. U 70. minuti opasan je udarac uputio iz slobodnjaka Saško Pandev, ali do promjene rezultata nije došlo.

Fantastičan pogodak na ovacije cijelog stadiona u 79. minuti postigao je Miljan Govedarica.

Renato Gojković u listu strijelaca upisao se u 92. minuti.

Lendrić je u posljednjim sekundama utakmice dao još jedan pogodak, ali i njega je postigao iz nedozvoljene pozicije.

Sljedeći protivnik Zrinjskog je nizozemski Utrecht. Prva utakmica, koju Zrinjski igra u gostima, na programu je 25. srpnja, dok je uzvrat 1. kolovoza.

HŠK Zrinjski Mostar: Brkić, Barišić, Jakovljević, Gojković, Rugašević, Rustemović (Pezer), Čurjurić, Čirjak (Šovšić), Stanić (Govedarica), Mandić, Lendrić.

Akademija Pandev: Alchevski, Dimov, Iliev, Kostov, Stoilov, Milovanoviky, Doriev, Krstovski (Jovanov), Temelkov, Tanusev (Saško Pandev), Manevski.