Zrinjski se pobjedom oprostio od Europe

Nogometaši Zrinjskog nisu uspjeli napraviti iznenađenje i plasirati se u playoff Europske lige.

Plemići su večeras u sjajnoj atmosferi pred punom Pecarom svladali Malmö rezultatom 1:0, ali Šveđani zbog pobjede u prvoj utakmici (3:0) prolaze dalje.

Utakmica nije dobro počela za goste iz Švedske. Nakon samo nekoliko minuta igre ozlijedio se napadač Marcus Antonsson koji je u šestoj minuti morao napustiti igru, a umjesto njega u igru je ušao Guillermo Molins.

Plemići su u desetoj minuti kroz nekoliko dodavanja složili lijepu akciju. Damir Šovšić je petom uposlio Ivana Lendrića koji je ostao sam ispred golmana Johana Dahlina, ali je bio u zaleđu.

U 18. minuti Ivan Čurjurić šalje odličnu loptu za Stanišu Mandića koji upošljava Lendrića koji se nije dobro snašao.

Zrinjski je nastavio s pritiscima, a najbolju priliku imao je u 30. minuti.

Miljan Govedarica se sjajno oslobodio čuvara i šutirao, lopta je zakačila Lassea Nielsena i odbila se prema Lendriću kojega su centimetri dijelili od postizanja pogotka.

Malmö se do kraja poluvremena oslobodio pritiska. Nanizali su gosti nekoliko prilika, ali bez prave opasnosti po gol Ivana Brkića i na predah se odlazi s rezultatom 0:0.

Zrinjski je u 58. minuti uputio prvi udarac u okvir gola. Probao je Čurjurić iz slobodnog udarca, ali Dahlin sigurno brani.

Samo nekoliko sekundi kasnije Govedarica šalje sjajnu loptu za Mandića koji je mogao pucati, ali se odlučio na razigravanje Lendrića koji opet propušta odličnu priliku.

Zrinjski je u nastavku utakmice dominirao u posjedu. Pokušavali su Plemići na razne načine, ali gol gostiju nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti.

Činilo se da će utakmica završiti bez golova, ali u 90. minuti stoper Malmöa u kaznenom prostoru gura Lendrića s leđa, a sudac Kuchin dosuđuje jedanaesterac.

Siguran s bijele točke bio je Šovšić koji donosi pobjedu Zrinjskom.

Pred kraj utakmice punom Pecarom je odjekivalo – “Krešimir Bandić”.