Zrinjski “razmontirao” Krupu

U posljednjoj utakmici 9. kola Premijer lige BiH Zrinjski je u gostima s 3:0 svladao Krupu.

Zrinjski je bolje otvorio utakmicu i imao terensku inicijativu, ali je prva zaprijetila Krupa. Nikolić je u osmoj minuti šutirao pored nekoliko gostujućih igrača s dvadesetak metara i pogodio prečku.

Pet minuta kasnije Plemići dolaze do vodstva preko Zlomislića koji je sjajno pogodio s vrha kaznenog prostora.

U 18. minuti Zrinjski dolazi do drugog gola. Todorović je ubacio s lijeve strane, a Bilbija se sjajno snašao i pogodio za 2:0.

Domaćin je bez svake nade ostao u 25. minuti kada je Nikolić zbog prigovora zaradio izravni crveni karton.

Plemići su nastavili s napadima, ali se rezultat do kraja prvog poluvremena nije mijenjao.

Prvu veću priliku Zrinjski je u drugom poluvremenu imao u 62. minuti kada je probao Enin, koji je u igru ušao nekoliko sekundi ranije, ali je njegov udarac otišao malo pored gola.

Dinko Trebotić u 66. minuti postiže svoj prvi pogodak u dresu Zrinjskog. Filipović je ubacio loptu u peterac, a Trebotić glavom pogodio za visokih 3:0.

U 74. minuti je ponovno probao Enin, ali je njegov udarac sjajno obranio Kolak. Krupa je u 80. minuti mogla doći do počasnog gola. Golubović se našao u dobroj prilici, ali nije bio precizan.

Zrinjski je utakmicu mirno priveo kraju i zasluženo došao do prve gostujuće pobjede u ovoj sezoni.

Krupa u sljedećem kolu gostuje u Širokom, dok Zrinjski dočekuje Sarajevo.

FK KRUPA: Kolak, Karišik, Redžić, Makitan, Nikolić, Puzigaća (od 58. minute Filipović), Palić, Svraka (od 46. minute Dujaković), Andrejić (od 71. minute Golubović), Mandić (od 58. minute Modić), Simonović.

HŠK ZRINJSKI: Brkić, Ćorluka, Zlomislić, Ivančić (od 61. minute Enin), Stojkić (od 62. minute Tičinović), Todorović, Bekić, Jakovljević, Trebotić (od 71. minute Arežina), Filipović (od 71. minute Govedarica), Bilbija (od 79. minute Mašić).