Zrinjski protutnjao Gradačcom, sjajna utakmica u Ljubuškom

Nogometaši Zrinjskog su bez većih problema prošli prvu prepreku u Kupu BiH.

Mostarci su na gostovanju u Gradačcu s 4:0 pobijedili Zvijezdu.

Gosti su od prve minute napali gol domaćina, a početna inicijativa isplatila se već u 15. minuti kada dolaze do pogotka.

Poslije izvedenog prekida Frane Čirjaka, Ivan Lendrić se najbolje snalazi u kaznenom prostoru i pogađa za vodstvo Plemića.

Zvijezda se ubrzo oslobodila pritiska, alinisu uspjevali ozbiljnije ugroziti Soldin gol.

U 33. minuti Pezer šalje sjajnu loptu u prostor koju Lendrić koristi i lagano povećava na 0:2.

Plemići u 62. povećavaju na 3:0, a strijelac je ponovno bio raspoloženi Lendrić koji je na taj način sjajnu utakmicu obilježio hat-trickom.

Konačni rezultat postavlja Staniša Mandić u 72. nakon sjajne akcije Plemića.

Utakmica osmine finala na programu je 2. listopada.

NK ZVIJEZDA: Aljkanović, Antić, Arnautović, Jazvin, Mojović, Šarić, Fačić, Mahmutović, Čulum, Jazvin, Đekić.

HŠK ZRINJSKI: Soldo, Čoko, Čeliković, Čirjak, Zlomislić, Pezer, Barišić, Lendrić, Jakovljević, Mandić, Govedarica.

Sjajna utakmica u Ljubuškom: Preokret Sarajeva za prolaz u osminu finala

Nogometaši Ljubuškog nakon prvog poluvremena otišli su na odmor s pobjedom u rukama nad favoriziranim prvakom BiH.

Ekipa Ljubuškog došla je u rano vodstvo pogotkom Buhača u 11. minuti susreta, a Sarajevo je izjednačilo preko mladog Salčinovića u 25. minuti.

Da vodstvo Ljubušaka nije bilo slučajno potvrdio je Brkić, samo dvije minute iza izjednačenja, a zatim je domaća ekipa očuvala vodstvo sve do kraja prvog dijela.

Domaćin u drugom dijelu ipak nije izdržao napade gostiju.

Preko Dupovca, Guzine i Šišićam Sarajevo dolazi do preokreta i s pobjedom od 2:4 napušta Ljubuški.

NK LJUBUŠKI: Pavlović, Ćuže, Vištica, Markić, Bošnjak, Lauc, Buhač, Granić, Buhač, Živkušić, Brkić.

FK SARAJEVO: Dizdarević, Hodžić, Šabanović, Rahmanović, Salčin, Đokanović, Guzina, Kurdić, Handžić, Dupovac, De Cruz.