Zrinjski pregazio Željezničar u Mostaru

Zrinjski je u sklopu četvrtog kola Premijer lige bio uvjerljiv protiv sarajevskog Željezničara. Mostarci su Pod Bijelim Brijegom slavili s visokih 3:0 te tako upisali drugu pobjedu u sezoni.

Bila je to prva službena utakmica na stadionu Zrinjskog koja se nakon više od godinu i pol dana igrala pred publikom, a navijači domaćih su uistinu mogli uživati u igri svojih ljubimaca, jer Plemići su nakon velike pobjede na Koševu u prošlom kolu odigrali odlično i protiv drugog sarajevskog premijerligaša.

Bila je to od početka jednosmjerna utakmica, Zrinjski je krenuo žestoko i visoko pritisnuo posljednju liniju Željezničara. A o kakvoj utakmici je riječ, govori podatak da su domaći većem dijelu prvog poluvremena imali posjed lopte oko 85 %.

Prvi put kod domaćih opasno je Juranović već u prvoj minuti, a potom i Bilbija u četvrtoj, a u 10. minuti domaći su tražili jedanaesterac nakon pada Bilbije u dvoboju s Vrhovcem, ali sudac Topalović se nije oglasio. Redale su prigode i dobre akcije domaćih pred golom Željezničara sve do 25. minute. Tada je prvi put opasan bio i Željezničar, njihov novo pojačanje Zdunić je sjajno otrčao kontranapad, ali je u završnici bio neprecizan i ostalo je 0:0.

U 31. minuti Bender sjajno brani udarac Bilbije koji je išao pod samu gredu, a četiri minute kasnije Mostarci su stigli do zasluženog vodstva.

Bašić je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a odlično je na peterac utrčao Igor Savić te potom poentirao za vodstvo svoje momčadi.

U 41. minuti Zrinjski je povisio vodstvo na 2:0. Ovaj put pogodio je Nemanja Bilbija glavom nakon ubačaja Bekića. S ovim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

Jakirović: Poluvrijeme blizu savršenstva, nismo favoriti za titulu; Ivković: Njihov nogomet svi žele igrati

Nakon dosta mirnog početka drugog dijela, u 57. minuti Zrinjski postiže i treći pogodak. Bila je to gotovo pa identična akcija kao kod drugog gola. Opet je ubacio Bekić, a Bilbija je po drugi put glavom poslao loptu u mrežu za visokih 3:0.

Nakon toga malo se trgnuo i Željezničar, iako je Zrinjski držao manje više sve pod kontrolom. Zdunić se kod gostiju našao u dobroj prigodi u 60. minuti nakon proigravanja Juričića, ali njegov udarac otišao je preko gola.

Na drugoj strani u 66. prijeti Juranović, ali također šutirao je preko gola. A pet minuta kasnije, najopasnije kod Željezničara zaprijetio je stari majstor Bekrić. Šutirao je snažno i precizno iz slobodnjaka s 25 metara, ali lopta je odsjela na gredi.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, domaći su potpuno iskontrolirali utakmicu i izborili novu pobjedu, a ono što može veseliti trenera Jakirovića je da ponovno nisu primili pogodak.

U idućem kolu Zrinjski ide u goste Borcu, dok Željezničar dočekuje prijedorski Rudar.

ZRINJSKI: Kukić, Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Bekić (od 80. Čoko), Savić, Bašić (od 64 Mašić), Kamenar (od 80 Šošić), Juranović (od 84. Gadže), Tičinović (od 64. Malekinušić), Bilbija

ŽELJEZNIČAR: Bender, Malić (od 46. Bekrić), Vrhovac (od 46. Crnčević), Drina, Blažević (od 46. Blažević), Beća (od 62. Musić), Mekić, Mujezinović, Subašić, Zdunić, Juričić (od 68. Gasal)

Široki i dalje ne zna ni za pobjedu ni poraz: Nova “nula” Plavo-Bijelih na Tušnju