Zrinjski poražen u polufinalu Kupa

Košarkaši Zrinjskog nisu se uspjeli plasirati u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Bolji od Plemića u polufinalu ovog natjecanja bili su košarkaši sarajevskoga Sparsa rezultatom 79:64.

Tim iz Sarajeva otvorio je utakmicu i već nakon 20 minuta nagovijestio da će doći do pobjede u ovom susretu, a na poluvremenu je prednost Sparsa iznosila 19 koševa (21:40), piše Srpskainfo.com.

Nastavio je tim iz Sarajeva u istom ritmu i u trećoj dionici, a najveću prednost imao je u 24. minuti kada je vodio s 56:29. Međutim, uzvratio je tim iz Mostara serijom 22:7 i na otvaranju posljednjeg dijela smanjio vodstvo Sparsa na jednoznamenkast broj koševa, no Mostarci nisu imali snage za potpun preokret.

Sparse je predvodio Fahrudin Manjgafić sa 18 koševa, dok je najefikasniji kod Zrinjskog bio Ivan Milićević sa 17 koševa.

Sparsi će se sutra (nedjelja) za trofej boriti protiv pobjednika meča Igokea – Mladost koji se igra od 19:30 sati.

Finale je na rasporedu u nedjelju u 17 sati.