Zrinjski očitao lekciju Sarajevu na Koševu i pobjedom krenuo u obranu naslova prvaka

Prvak Bosne i Hercegovine Zrinjski uspješno je krenuo u obranu titule prvaka svladavši na Koševu domaće Sarajevo 2:1. S obzirom na viđeno pobjeda Sliškovićeve momčadi potpuno je zaslužena, a u redovima domaćina mogu biti zadovoljni što su tek minimalno poraženi na otvaranju sezone, iako su oni zasigurno iz ovog susreta očekivali ne jedan bod već puni plijen, međutim Zrinjski im je očitao pravu nogometnu lekciju i zasluženo trijumfirao.

Aktualni prvak BiH na najljepši mogući način otvorio je prvi veliki derbi u novoj sezoni pošto je Nemanja Bilbija već u 4. minuti zabio gol svom bivšem klubu i na taj način doveo “Plemiće” u početno vodstvo. Pavlović je prethodno zaustavio Jovićev udarac, ali lopta se odbila do Bilbije koji se našao na pravom mjestu i pogodio za 0:1.

Zrinjski je i nakon vodećeg gola bio znatno bolja momčad, pa su se primjerice u 20. minuti u šansi našli Jović i Todorović, ali je Pavlović obranio, dok je Mihojević u 23. minuti u zadnji tren očistio ispred iznimno raspoloženog Tonija Jovića.

Domaći su imali prvu veliku priliku u 31. minuti, ali je Hebibović krajnje neprecizno šutirao, a potom je Bilbija u 37. minuti propustio veliku priliku za drugi gol na utakmici kada je imao zicera, ali je glavom gađao pored gola.

Za propušteno kazna je stigla u 45. minuti kada je Katanec nepropisno zaustavio Rahmanovića što je sudac Petrović okarakterizirao kao najstrožu kaznu, a povratnik u redove “bordo” momčadi Krste Velkoski sigurno zabio za 1:1. Bio je to ujedno prvi udarac igrača Sarajeva u okvir suparničkog gola.

Mostarci su odlično stajali na terenu i u nastavku utakmice, te u 57. minuti stigli do novog pogotka kada Marijan Ćavar sjajno proigrava Miloša Filipovića koji pogađa za 2:1 i novu radost prisutnih “Ultrasa”, a odmah potom Slišković iz igre izvlači strijelca Filipovića.

Velkoski je u 77. minuti uzdrmao gredu gola Zrinjskog, a na drugoj strani u 83. minuti Joviću se ukazala prilika kojom je mogao otkloniti sve dvojbe, ali je Pavlović fantastično obranio i zadržao Sarajevo u igri.

Gosti su se znalački branili u toj završnici, vratar Pirić je zbog otezanja igre zaradio i javnu opomenu, međutim u redovima bh prvaka sigurno mu nitko neće zbog toga zamjeriti. Pirić je na isteku 90. minute uspješno ukrotio novi pokušaj Velkoskog i Zrinjski je sačuvao prednost od 2:1.