Zrinjski na Pecari lovi minimalni zaostatak protiv Ludogoretsa

HŠK Zrinjski Mostar nije uspio iznenaditi u Razgradu i pozitivnim rezultatom šokirati favoriziranog domaćina. Ukoliko želi nastaviti natjecanje u Europskoj ligi, Zrinjskom na Pecari ostaje nadoknaditi jedan gol zaostatka.

Momčad Ludogoretsa od samog početka utakmice dominacijom na terenu pokazala je zašto je prije početka susreta bila favorizirana.

Domaćini su u susret ušli agresivnije i redali prilike, a drugi korner za domaćine u 16. minuti bio je koban za Plemiće. Wanderson je ubacio, vratar Zrinjskoga otišao u prazno, a Cosmin Moti glavom pogodio za 1:0 i zasluženo vodstvo Ludogoretsa.

Zrinjski se nakon primljenog pogotka razbudio i oslobodio početnog grča. Momčad Ante Miše zaigrala je puno bolje te su se prilike počele javljati i na polovici Ludogoretsa, ali je Renan sigurno uklanjao sve što je išlo u okvir.

Gosti su ipak posustali pred kraj prvog poluvremena. U 39. minuti domaći su tražili kazneni udarac nakon duela Kadušića i Wandersona, ali sudac nije svirao. U posljednjim minutama prvog dijela Ludogorets je imao tri izgledne prilike, ali na sreću Plemića nisu ih iskoristili.

U drugo poluvrijeme obje su momčadi ušle mirno te se do 54. minute čekala prva bolja prilika, koju je promašio Keseru.

Pasivnija igra odgovarala je Plemićima pa su gosti čvrsto stisnuli redove i igrali vrlo disciplinirano. Momčad iz Razgrada pritisak je ostvarila u 70-im minutama, ali momčad iz Mostara izdržala je napade te nije bilo zgoditka.

Domaćini su redali opasnije prilike do kraja susreta. Zrinjski je u 89. minuti imao odličnu situaciju pred golom Ludogoretsa, ali završni udarac je izostao.

Miše optimističan: Na Pecari lovimo čudo

U sudačkoj nadoknadi Širokobriježanin na vratima Plemića fantastičnom intervencijom spasio je momčad Ante Miše od drugoga zgoditka bugarske momčadi nakon što je Keseru bio u mat-poziciji.

Plemići mogu biti zadovoljni konačnim rezultatom koji su ostvarili na Ludogorets Areni.

Uzvratni susret igra se u četvrtak 16. kolovoza u 20:00 sati na Pecari u Širokom Brijegu.