Zrinjski munjevitim početkom do uvjerljive pobjede nad Širokim

U 14. kolu košarkaškog prvenstva BiH hercegovački derbi odigrali su Zrinjski i Široki. Premda su Širokobriježani u Mostar došli kao favoriti, domaći košarkaši slavili su pobjedu i to prilično uvjerljivu 86:70.

Domaćin je vrlo inspirirano ušao u utakmicu i munjevitim početkom, te serijom 21:0 došli do 19 razlike (21:2) nakon samo šest i pol minuta igre. To je bila i najveća prednost Zrinjskog, ali sasvim dovoljna i očuvali su je sve do kraja.

Gosti su se pokušavali vratiti, no kada je Vedran Princ pet minuta prije kraja pogodio tricu za 75:60 utakmica je bila i definitivno riješena.

Iako je igrao ozlijeđen Ljubo Šamadan sa 16 koševa predvodio je vrlo ujednačen napad Zrinjskog. Milan Janjušević dodao je 14 poena, a istaknuli su se Jure Brajković (13 poena, 9 skokova), Ali Demić (12 poena, 7 skokova) i Kevin Brown (10 poena). Princ je imao osam poena, sedam skokova i sedam asistencija.

Kod Širokog je Krys Faber imao 14 poena i devet skokova, a Maj Kovačević i Ivan Novačić dodali su po 12 poena.

Zrinjski je sada na omjeru 5-9, a Široki s omjerom 9-5 još nije siguran za Ligu 6. Uoči utakmice održana je i minuta šutnje kao počast tragično nastradalima mostarskim studentima.