Zrinjski i Sarajevo u derbiju kola podijelili bodove u Mostaru

Derbi 27. kola Premijer lige BiH između Zrinjskog i Sarajeva, koji je u subotu odigran u Mostaru, završen je bez pobjednika – 1:1.

Prvu priliku na utakmici imao je Hebibović u petoj minuti, ali je njegov udarac Varvodić skrenuo u korner.

Plemići u 17. minuti propuštaju veliku priliku. Golman gostiju, Kovačević, je nakon jedne sigurne obrane pokušao ubrzati napad svoje momčadi, ali mu je lopta ispala iz ruke i došla do Enina čiji lob odlazi preko gola.

Četiri minute kasnije Filipović je s desne strane ubacio za Jakovljevića čiji udarac glavom završava malo pored gola.

U 33. minuti zaprijetio je i Mašić koji nakon Ćorlukinog ubačaja pogađa stativu.

Pritisci Zrinjskog isplatili su se dvije minute kasnije. Sudac Frano Jelić je nakon prekršaja Đokanovića nad Juranovićem pokazao na bijelu točku, a siguran iz kaznenog udarca bio je Filipović.

S vodstvom domaćina od 1:0 otišlo se na predah.

Utakmica je početkom drugog poluvremena bila nakratko prekinuta zbog vatrometa domaćih navijača koji su se nalazili ispred stadiona.

U drugom dijelu nije bilo većih zanimljivosti do 72. minute kada je Zrinjski imao dvije prilike u jednoj akciji. Juranović je šutirao izravno iz kornera, ali je Kovačević bio siguran. Ipak, lopta se odbila ponovno do igrača Zrinjskog, a golman Sarajeva sjajno brani i ostavlja svoju momčad u životu.

Sarajevo u 77. minuti dolazi do izjednačenja. Samo što je ušao u igru, Fanimo solo prodorom dolazi u kazneni prostor Zrinjskog i pogađa Varvodićevu mrežu za 1:1.

Plemići su pokušali odmah uzvratiti preko Todorovića, ali je njegov udarac završio malo pored stative.

Dobru priliku Zrinjski je imao u 85. minuti kada je dobro šutirao Zlomislić, ali raspoloženi Kovačević još bolje obranio.

Rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao i obje momčadi osvajaju po bod.

Obje momčadi u sljedećem kolu čekaju derbiji. Zrinjski ide u goste Širokom, dok će Sarajevo ugostiti Željezničar.

HŠK ZRINJSKI: Varvodić, Ćorluka, Zlomislić, Mašić (od 75. minute Todorović), Bekić, Jakovljević, Trebotić (od 65. minute Pušić), Enin, Filipović (od 65. minute Tičinović), Magdić, Juranović.

FK SARAJEVO: Kovačević, Hodžić, Pidro, Oremuš, Hebibović (od 75. minute Fanimo), Velkoski (od 75. minute Jukić), Pejović (od 57. minute Mustedanagić), Đokanović, Milanović (od 46. minute Handžić), Dupovac, Adukor.