Zrinjski i Mladost podijelili bodove, Čurjurić promašio penal u sudačkoj nadoknadi

U 29. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine u odličnoj utakmici Mladost i Zrinjski su podijelili bodove u Doboju odigravši 2:2.

Uvodne minute pokazale su da će ovo biti otvorena utakmica. U 15 minuta prilike su imali Bojo i Guzina, ali se mreža Brkića nije tresla. Uzvratio je Zrinjski preko Mandića koji je pogodio za 0:1 u 19. minuti susreta.

Na odgovor domaćina čekalo se svega osam minuta, a za izjednačenje je pogodio Guzina. Do odlaska na odmor bilo je još nekoliko poluprilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Zrinjski je poveo i to iz slobodnjaka preko Čirjaka u 52. minuti. Novu dobru priliku za goste imalo je Mandić koji je izašao sam pred Velića u 65. minuti, ali je šutirao preko gola sa deset metara. Tri minute kasnije u odličnoj prilici bio je i Arežina da izjednači rezultat, ali je neprecizan sa 12 metara.

U 78. minuti Jakovljević rukom zaustavlja dobru akciju Mladosti i dobiva crveni karton, a siguran relaizator kaznenog udarca je Atajič za 2:2. U samom finišu susreta penal je skrivio i Isaković, ali je Čurjurić pogodio vratnicu gola Velića, piše Sport1.ba.

U posljednjim sekundama utakmice u dobroj prilici je bio i Arežina koji je pomalo bio i nesebičan jer je imao slobodnog Muslimovića i domaća momčad mogla je do pobjede. Na kraju je susret završen podjelom bodova i mostarska momčad je sve dalje od obrane titule prvaka BiH.