Zrinjski golom Bilbije pobijedio Mladost

Nogometaši Zrinjskog su u 18. kolu Premijer lige BiH na gostovanju s 1:0 pobijedili Mladost DK.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u petoj minuti kada je Filipović probao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla malo pored gola.

Domaćin je uzvratio preko Hadžića u 24. minuti, ali je njegov udarac također završio pored stative.

Zrinjski u 29. minuti dolazi do vodstva. Ibanez je izveo prekid, lopta se nekako odbila do Bilbije koji se najbolje snašao u gužvi pred golom Mladosti i sigurno pogodio za vodstvo Plemića.

Samo tri minute kasnije Bilbija je mogao zabiti i drugi gol, šutirao je iz teške pozicije, ali je lopta otišla malo pored gola. Do kraja prvog poluvremena više nije bilo uzbuđenja.

Raspoloženi Filipović udarcem je otvorio i drugo poluvrijeme, a lopta je ovaj put otišla preko gola.

Prvo veće uzbuđenje pred golom Zrinjskog u drugom poluvremenu vidjeli smo u 58. minuti kada je Hiroš sjajno prošao i loptu petom ostavio za Vazdu koji je pucao pravo u Brkića.

Hiroš je i u nastavku poluvremena radio velike probleme obrani Zrinjskog. U 66. minuti je fino proigrao Begića, ali on šutira pored gola Plemića.

Mladost je najbolju priliku imala u 78. minuti. Nakon greške Jakovljevića, Hadžić je izašao sam pred Brkića i krenuo ga zaobići, ali je golman Zrinjskog u posljednji trenutak vrhovima prstiju uhvatio loptu.

Sahiti je u 83. minuti ušao umjesto Bilbije i u dva navrata probao iznenaditi Bukvića, ali je bio neprecizan.

Dedić je u 88. minuti pao u kaznenom prostoru Zrinjskog, domaći igrači su tražili kazneni udarac, ali je sudac Aleksandar Njegomirović pokazao da se igra nastavi.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i Zrinjski dolazi do tri boda.

Mladost u sljedećem kolu gostuje kod Veleža, dok Zrinjskog očekuje hercegovački derbi na Pecari protiv Širokog Brijega.

FK MLADOST: Bukvić, Alić, Žulj, Vazda, Hadžić, Hiroš, Šišić (od 53. minute Begić), Lalić (od 72. minute Dejanović), Dedić, Mahmić, Nikolić.

HŠK ZRINJSKI: Brkić, Ćorluka, Zlomislić, Barbarić, Mašić (od 78. minute Todorović), Jakovljević, Ibanez, Trebotić, Enin (od 83. minute Bošković), Filipović (od 65. minute Ivančić), Bilbija (od 83. minute Sahiti).

U utakmici koja se igrala u isto vrijeme, Sloboda je s 2:0 svlada Krupu.