Zoran Grbić drugi put ove sezone dijeli pravdu na utakmici Željezničara i Širokoga Brijega

Uzvratnu utakmicu u poluzavršnici Kupa BiH (srijeda, 19. travnja, 18 sati) protiv Željezničara na Grbavici mnogi su u Širokom Brijegu već okarakterizirali utakmicom sezone, a u ponedjeljak smo doznali da će ulogu glavnoga suca u spomenutom susretu imati Zoran Grbić iz Prijedora.

Pomoćnici su Damir Lazić iz Brčkoga i Radislav Kačavenda iz Gradiške, dok će ulogu četvrtoga suca imati Dragan Petrović iz Banja Luke.

Grbić je nedavno na Koševu sudio veliki prvenstveni derbi Sarajeva i Zrinjskoga i dosudio kazneni udarac za domaćine, ali prema nekom subjektivnom mišljenju opravdano, međutim “bordo” momcima to nije pomoglo jer je gostujući vratar Kenan Pirić zaustavio pokušaj Elvisa Sarića. Utakmica je, inače, završena bez zgoditaka.

Grbić je ovoga proljeća Željezničaru sudio na gostovanju kod Metalleghea kada su “Plavi” golom Zajka Zebe u 89. minuti slavili pobjedu 1:0, a prethodno nisu iskoristili dva kaznena udarca.

Širokobriježanima je također proljetos sudio u jednom susretu, a riječ je o dvoboju na Pecari s Radnikom iz Bijeljine kada je završilo 2:2, a mnogi će se prisjetiti kako je tom prilikom kod domaćina crveni karton zaradio Luka Menalo.

Zanimljivo, on je u prvom dijelu tekuće prvenstvene sezone sudio međusobnu utakmicu Širokoga Brijega i Željezničara, kada je domaćin golom Wagnera Santosa Laga u 38. minuti pobijedio 1:0, a i tom prilikom je isključio jednoga igrača Širokobriježana, pošto je Ivan Baraban u 84. minuti morao put svlačionice.

U drugom uzvratnom dvoboju polufinala Kupa snage će odmjeriti Mladost iz Doboja kod Kaknja i Sarajevo (prvi susret završen rezultatom 1:1), a pravdu u ovoj utakmici dijelit će Elvis Mujić iz Banovića.