No, nova studija koju su proveli znanstvenici sa Stanforda i Sveučilišta New York otkriva i onu tamnu stranu društvenih mreža.
Studija nazvana “Učinci društvenih medija na dobrobit ljudi” izazvala je mnogo pozornosti jer je prva zaista iscrpna studija o tome kako društvene mreže utječu na dobrobit korisnika.
Sudionici studije, njih 2.844, bili su podijeljeni u dvije grupe. Jedna je nastavila koristiti Facebook, dok je druga na mjesec dana trebala deaktivirati svoj profil. Kako bi bili sigurni da će zaista biti bez Facebooka, znanstvenici su nadzirali njihove profile.
Deaktivacija je izazvala malo, ali značajno poboljšanje u dobrobiti, pogotovo kad su sudionici opisivali sreću, zadovoljstvo životom, razinu depresije i anksioznosti, ističu u studiji, piše Zimo.co.
Očekivano, gašenje profila na društvenim mrežama ima više pozitivnih nego negativnih učinaka.
Najvažniji je što su se ljudi bolje osjećali te provodili više vremena s prijateljima i obitelji. Jedini negativan učinak koji su znanstvenici primijetili je manja informiranost o aktualnim vijestima.
Ipak, znanstvenici ističu i pozitivne strane korištenja društvenih mreža.
Ponajprije kao alata za povezivanje s prijateljima i obitelji, ali i kao izvor informacija, zabave i kontakta s drugim ljudima, pogotovo za one koji su inače izolirani od društva.
(www.jabuka.tv)
Otvaranje bolovanja u Federaciji BiH često izaziva nedoumice i kod radnika i kod poslodavaca, posebno…
U Pierottijevoj ulici, nedaleko od samog centra Zagreba, danas oko 13:25 sati dogodilo se teško…
Dvije djevojke iz Srbije, J. R. (22) i B. Ć. (22), izgubile su život u…
[gallery ids="777312,777313,777314,777315,777316"] Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na Spomen-obilježju u katoličkom gradskom groblju u Bugojnu,…
Polufinalna večer MNL MZ općine Čitluk zbog najave lošeg vremena odgađa se za srijedu, 30.…
Iako je rizik malen, sigurnosni propust na električnim automobilima može dovesti do strujnog udara. Električni…
Komentari:
Pa kako ga obrisat