Zmajevi uzeli bod protiv Finske u Helsinkiju

Počele su kvalifikacije za Svjetsko nogometno prvenstvo koje će se igrati 2022. godine u Qataru.

Bosna i Hercegovina je svoje kvalifikacije započela utakmicom u Helsinkiju protiv Finske. Nakon 90 minuta igre, utakmica je završila podjelom bodova te s rezultatom 2:2.

Nakon jako tvrdog prvog poluvremena koje je prošlo bez golova, u drugom poluvremenu BiH je nakon iznuđenog jedanaesterca došla u odličnu priliku za vodstvo u 55. minuti.

Jedanaesterac nije iskorišten, ali je Pjanić svoj promašaj pokupio te nakon odbijanca zabio za vodstvo Zmajeva od 1:0.

Ipak, slavlje nije dugo trajalo jer je već u 58. minuti Pukki zabio za 1:1. Sjajni Finac nije mirovao do kraja utakmice te je u 77. minuti ponovno bio koban za Zmajeve jer je zabio za 2:1.

Nakon preokreta, BiH je krenula napadački po izjednačenje, a visok izlazak naprijed urodio je plodom u 84. minuti kad je Džeko asistirao Stevanoviću za 2:2, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Sljedeću utakmicu u kvalifikacijama Zmajevi igraju protiv Francuske 31. ožujka 2021.