Zenit razbio Malmo, Atalanta bolja od Young Boysa

Nogometaši ruskog prvaka Zenita svladali su kao domaćini švedski Malmo s 4-0, a Atalanta je u Bergamu s 1-0 bila bolja od švicarskog Young Boysa u prvim utakmica 2. kola Lige prvaka odigranih u srijedu.

Uvjerljivu pobjedu Zenita najavio je već u 9. minuti 24-godišnji brazilski napadač Claudinho svojim prvim pogotkom u Ligi prvaka. U 49. minuti prednost ruske momčadi udvostručio je ruski reprezentativac Daler Kuzjajev, da bi u 80. minuti 27-godišnji Aleks Sutormin preciznim udarcem s 20-ak metara pogodio za 3-0. Konačnih 4-0 postavio je brazilski veznjak Wendel.

Švedski prvak je od 53. minute igrao s desetoricom igrača, jer je na asistenciju VAR-a grčki sudac Sidiropoulos isključio Anela Ahmedhodžića zbog igranja rukom kojim je spriječio izglednu situaciju za pogodak.

Hrvatski reprezentativac Antonio Mirko Čolak je bio u početnoj postavi švedske momčadi, a igrao je do 63. minute. Dejan Lovren je ostao na klupi za pričuve Zenita, javlja Hina.

Zenit se pobjedom privremeno probio na prvo mjesto skupine H s tri boda. Toliko ih, uz utakmicu manje, imaju Juventus i Chelsea, a Malmo je na začelju bez bodova.

U Bergamu je jedan pogodak odlučio pobjednika, a postigao ga je iz neposredne blizine talijanski reprezentativac Matteo Pessina u 68. minuti, nakon otete lopte i ubačaja Kolumbijca Duvana Zapate.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić zamijenio je strijelca pobjedničkog pogotka u 74. minuti.

Atalanta je s četiri boda vodeća u skupini F, ispred Young Boysa koji imaju tri boda. Uz utakmicu manje Villarreal ima jedan bod, a Manchester United je bez bodova.