Želji puni plijen u Gabeli: Vojo Ubiparip sredio “Lavove”

Susretom GOŠK-a i Željezničara u Gabeli kompletirano je 12. kolo Premijerlige BiH. Gosti iz Sarajeva opravdali su ulogu favorita i slavili minimalnu 1:0 pobjedu, a trenutak odluke zbio se već nakon 30-tak sekundi kada je Vojo Ubiparip u svom debiju za Željezničar postigao gol nakon ubačaja Srđana Stanića s desne strane napada “Plavih”.

Gosti su novu dobru šansu imali i u 8. minuti nakon kornera Blagojevića, ali udarac glavom Graovca otišao je pored gola. U 17. minuti Zajmović je vrlo slabo šutirao sa 15 metara iz izgledne situacije nakon čega su se malo probudili i domaćini.

Bošnjak je dvije minute kasnije izvanredno šutirao iz slobodnog udarca sa 20-ak metara, ali lopta je prohujala pored gola. Na novu šansu čekalo se do 32. minute kada je nakon ubačaja Šabanadžovića na petercu bio Ubiparip, ali nije baš najbolje zahvatio loptu koja je nakon bloka zavrršila u korneru.

Drugo poluvrijeme je počelo nešto angažiranijom igrom Gabeljana, ali nedostajalo im je prave ideje u igri i teško su dolazili u prilike. Željo se sa druge strane orijentirao na čuvanje rezultata i vrlo dobro je kontrolirao igru.

Prvi u nastavku prijetio je Kajkut, ali iz trka nije najbolje zahvatio loptu koja je otišla pored gola. Mreža Željezničara zatresla se u 63. minuti, ali pogodak Kobiljara je opravdano poništen zbog zaleđa.

Najbolju šansu domaći su imali u 69. minuti kada je nakon ubačaja s lijeve strane sam na petercu bio Bošnjak, ali je u padu šutirao samo preko gola. Veliku priliku da riješi sve dvojbe oko pobjednika imao je Zajmović, čiji je udarac s nekoliko metara izblokiran u 86. minuti.

Deak je imao šansu u 90. minuti, ali je nakon jednog prekida šutirao pored gola. Prava drama viđena je u 93. minuti kada je Bošnjak lukavo iz slobodnog udarca iskosa direktno šutirao, a Kjosevski je na jedvite jade sačuvao loptu da ne uđe u gol, iako su domaćini prosvjedovali, smatravši da je lopta već prešla gol-liniju. Možda bi i “prešla” da su primjerice igrali protiv Širokog Brijega, ali kako su suparnika imali u Željezničaru postići jedan takav pogodak bilo je jednostavno nemoguće!

Željezničar je novom pobjedom stigao poput Širokobriježana na samo tri boda zaostatka u odnosu na vodeći Zrinjski, dok GOŠK u nastavku sezone čeka neizvjesna borba za opstanak u društvu najboljih bh klubova.

GABELA – Stadion: Perica Pavlović. Gledatelja: 2000. Utakmica 12. kola PL BiH: GOŠK – Željezničar 0:1 (0:1). Žuti kartoni: Odak, Bošnjak, Radeljić, Ereiz (GOŠK); Bogičević, Šabandžović (Željezničar).

NK GOŠK: Kozić, Bošnjak, Radeljić, Odak (od 83. Dodig), Mišić (od 74. Ereiz), Raguž (od 75. Anković), Zolj, Ramić, Deak, Vego, Kobiljar. Šef stručnog stožera: Slaven Musa.

FK ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Bogičević, Stanić, Graovac, Projić (od 15. Osmanković), Šabanadžović (od 65. Elsner), Blagojević, Kajkut, Zakarić, Zajmović, Ubiparip (od 84. Hajdarević). Šef stručnog stožera: Admir Adžem.