Željezničar preokretom do pobjede nad Zrinjskim u derbiju kola

U derbiju 17. kola Premijer lige BiH Željezničar je u Mostaru s 2:1 svladao Zrinjski.

Kiša i loš teren stvarali su probleme igračima i jedne i druge momčadi.

Prvi je zaprijetio Željezničar u 13. minuti. Šutirao je Stevanović, a lopta je na putu prema golu zakačila Zeca i otišla malo pored stative.

Plemići su uzvratili dvije minute kasnije preko Todorovića čiji je udarac obranio Erić.

Zrinjski je nakon Todorovićevog pokušaja nastavio prijetiti, što se isplatilo u 28. minuti. Bilbija je iskoristio odličnu loptu Ćorluke i doveo Plemiće u vodstvo.

Uslijedilo je razdoblje mirnije igre do 43. minute kada je Ibanez sjajno šutirao iz slobodnog udarca, a lopta otišla malo pored Erićevog gola. To je bila ujedno i posljednja prilika u prvom poluvremenu.

Gosti iz Sarajeva bolje su otvorili drugo poluvrijeme i u 58. minuti uspjeli izjednačiti. Nakon Bekrićevog ubačaja iz kornera, Miletić je glavom pogodio za 1:1.

Priliku za potpuni preokret Željezničar je imao u 74. minuti kada je Bekrić dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali je Brkić to još bolje obranio.

Tempo je u nastavku utakmice pao, nije bilo ozbiljnijih prilika sve do 90. minute kada raspoloženi Bekrić pogađa za potpuni preokret.

Željezničar je ovom pobjedom povećao prednost nad Zrinjskim na sedam bodova.

Zrinjski u sljedećem kolu gostuje kod Mladosti, a Željezničar dočekuje Široki.

HŠK ZRINJSKI: Brkić, Ćorluka, Zlomislić, Todorović (od 60. minute Ivančić), Mašić (od 71. mintue Govedarica), Bekić, Jakovljević, Ibanez (od 71. minute Stojkić), Trebotić (od 60.minute Filipović), Enin, Bilbija.

FK ŽELJEZNIČAR: Erić, Stevanović, Miletić, Hajdarević, Mujezinović (od 68. minute Lendrić), Juričić (od 93. minute Asim Zec), Zec (od 68. minute Veselinović), Alispahić, Milićević, Bojo (od 46. minute Bekrić), Ikić