Završio karijeru jedini hrvatski osvajač medalje u skijanju koji se ne preziva Kostelić

Natko Zrnčić-Dim na Otvorenom prvenstvu Slovenije na Krvavcu odradio je zadnju utrku karijere te s 34 godine otišao u skijašku mirovinu.

Odlični zagrebački skijaš čak četiri puta se popeo na postolje u Svjetskom kupa skijaša, svaki put u kombinaciji.

Ostaje u sjećanju dvostruka hrvatska pobjeda u Chamonixu 2011. godine kada je Kostelić pobijedio, a Natko Zrnčić-Dim bio drugi.

Svoj najveći uspjeh ostvario je u Val d’Isereu 2009. godine kada je na Svjetskom prvenstvu osvojio broncu i tako postao jedini hrvatski alpski skijaš kojem je uspjelo doći do medalje na velikom seniorskom natjecanju, a da se ne preziva Kostelić.

U mlađim danima hvalili su ga kao skijaša koji se rijetko ozljeđuje, no to se s godinama promijenio pa je u ovom desetljeću dosta pao, sve dok nije ispao iz reprezentacije ove sezone pa se odlučio oprostiti.

Napravio je to ove subote na Otvorenom prvenstvu Slovenije na Krvavcu, prenosi Tportal.hr.

Posljednji veliki trenutak za njega je bilo nošenje hrvatske zastave na Igrama u Sočiju 2018. godine.