Samo veliki ljudi znaju i mogu priznati kada su u krivu, no nekima to baš nikako ne ide od ruke.
Psiholog Tim Sharp s američkog Instituta za sreću, objasnio je koji mogu biti razlozi za to…
Priznavanje pogreške mnogi povezuju s tim da su kao osobe podbacili pa im to stvara anksioznost, objašnjava Sharp. Oni smatraju da su nepogrešivi, da su savršeni i svako priznavanje pogreške udarac je na njihov ego. Pogreške smatraju neoprostivima pa ih neće ni priznati.
Posebice je čest slučaj upravo taj da osobe koje ne priznaju pogreške smatraju da su tako jače osobe. No upravo suprotno tvrdi Sharp. Osobe koje ne staju iza svojih postupaka i ne priznaju pogreške smatraju se slabićima, piše Večernji.hr.
To ima smisla jer kad se netko postavi na način: ja nikada ne griješim, ja sam 100 posto savršen, rijetko ćete zaista u to i povjerovati. No kada netko kaže da će napraviti sve što je u njegovoj moći, ali da nije savršen i griješi, toj ćete osobi lakše vjerovati.
To je čest slučaj kod političara, tvrdi Sharp. Kada im objasnite da su izrekli neku neistinu, oni će na to samo odgovoriti kako ih nije briga ili je tako barem u većini slučajeva. To su osobe koje ne priznaju svoje pogreške jer ne cijene prave vrijednosti ni istinu poput nas drugih koji priznajemo kada smo u pravu i prihvaćamo posljedice svojih postupaka.
(www.jabuka.tv)
Po okončanju konklave Puljić je dao intervju za Katoličku tiskovnu agenciju i ispričao svoje dojmove.…
U novoj epizodi emisije "Velike priče malih ljudi" gošća je bila baka Anica Šunjić iz…
Maloljetni pješak ozlijeđen je u prometnoj nesreći koja se u petak u jutarnjim satima dogodila…
Od srijede traje intenzivna potraga za 23-godišnjom francuskom državljankom Lolom Mathelet, koja je nestala pod…
Diano Ćeško novo je ime u hrvatskom rukometu. U Hasseltu je prvi put dobio priliku…
[gallery ids="756206,756203,756204,756205"] Prva Regionalna kontroling konferencija u Bosni i Hercegovini, koja je okupila više od…