Zamislite tko sudi Hrvatskoj protiv Grčke!

Prvi dvoboj Hrvatske i Grčke u dodatnim kvalifikacijama za svjetsko prvenstvo 2018. godine koji je na rasporedu u četvrtak u Zagrebu sudit će Talijan Gianluca Rocchi.

Do sada je sudio dva puta “Vatrenima” i oba puta su pobijedili, ali je i pokazao i crveni karton Ivanu Perišiću.

Prvi put je sudio u prijateljskoj utakmici protiv Belgije u ožujku 2010. Hrvatska je u Bruxellesu pobijedila 1-0 golom Nike Kranjčara u 63. minuti.

U ovim kvalifikacijama je Hrvatskoj sudio u pobjedi protiv Islanda 2-0 u susretu 4. kola skupine I koja je odigrana u studenom prošle godine na stadionu Maksimir. Hrvatska je pobijedila 2-0, a oba gola na utakmici zabio je Marcelo Brozović (15, 90+1), dok je crveni karton u samoj završnici dobio Ivan Perišić.

Rocchi je sudio i zagrebačkom Dinamu u završnoj rundi kvalifikacija za Ligu prvaka u kolovozu 2015. protiv Skenderbeua. U susretu u Zagrebu “modri” su slavili 4-1, a hrvatski prvak je u 48. minuti ostao s igračem manje nakon što je isključen Goncalo. Talijan je sudio i Hajduku u domaćem porazu od Deportiva 0-2 u kolovozu 2008. u kvalifikacijama Kupa Uefa.

Grčkoj reprezentaciji nije sudio, no sudio je grčkim velikanima Olympiakosu i Panathinaikosu, navodi Hina.

Olympiakosu je sudio u susretu osmine finala Lige prvaka 2014. u pobjedi 2-0 protiv Manchester Uniteda. Vodio je i utakmicu između Standarda i Panathinaikosa u osmini finala Europske lige 2010, a belgijski sastav je slavio 1-0.

Suđenjem se počeo baviti 2000. u talijanskoj Serie C. Prvu međunarodnu utakmicu je sudio 2008. godine, a u elitnom rangu je osmu sezonu.

Ima 86 međunarodnih utakmica, a do sada nije sudio na europskim i svjetskim prvenstvima. Ove godine je dobio čast voditi europski Superkup između Real Madrida i Manchester Uniteda (2-1), a na Kupu konfederacija u Rusiji je vodio dvije utakmice.