Zadar nakon preokreta slavio protiv Cibone, Drežnjak najbolji kod gostiju

U drugom kolu HT Premijer lige lige gledali smo prvi ovosezonski derbi između Zadra i Cibone. Gosti iz Zagreba dominirali su u tri četvrtine utakmice, međutim, domaćini u zadnjih 10 minuta rade veliki preokret te slave rezultatom 73:70.

Na tribine Višnjika stiglo je oko 1.000 gledatelja, a iako je dugo vrijeme bila bez treninga, momčad Ivana Velića u uvodnom dijelu dvoboja izgledala je puno bolje od ekipe Veljka Mršića, piše Crosarka.com

Zadrova igra bazirala se na spuštanje lopte prema Darku Planinću, dok je Cibona igrala obranu na visokoj razinite držala prednost tijekom cijelog prvog poluvremena. Na odmor su Vukovi otišli s +7.

Stečenu prednost držala je ekipa iz Zagreba i cijelu treću četvrtinu dvoboja, da bi se u posljednjih deset minuta ušlo s +8. Ipak, Zadar u posljednjoj dionici diže agresiju te odličnom igrom radi veliki preokret. U tom periodu Zadrani su limitirali Cibonu na samo 13 poena, dok su oni s druge strane ubacili 24.

Najbolji pojedinci u pobjedničkim redovima bili su Martin Junaković s 15 i Domagoj Vuković s 14 poena. Kod Cibone su bolji od ostalih bili Prkačin te Drežnjak s po 12 poena. Drežnjak je bio i prvi asistent ekipe s tri dodavanja, ali je dijelio i mjesto prvog skakača s četiri skoka pa je ukupno bio najbolji igrač Vukova u svom službenom debiju.