Zgrada građena prije Prvog svjetskog rata, gdje je nekada bila smještena prva ljekarna na ovom području, uskoro će biti Gradska galerija s izložbenim prostorom i dodatnim prostorijama predviđenim za kulturno-društvene događaje.
Njezino obnavljanje stiglo je do faze postavljanja fasade i unutarnjih radova, stoga je u Gradskoj upravi Ljubuški potpisan ugovor o spomenutim zahvatima čime će zgrada dobiti novo ruho.
Ugovor ukupne vrijednosti 82.251 KM su potpisali gradonačelnik Vedran Markotić, predstavnica CRS-a BiH/Balkan Sanela Imamović i Mirsad Lavić ispred izvođača radova, tvrtke Visak d.o.o. Mostar.
Od navedenog iznosa, u okviru aktivosti USAID-ovog projekta PRO – Budućnost, Grad Ljubuški će izdvojiti 22.668,38 KM, a Catholic Relief Services 59.582,62 KM.
Planirano je izvođenje podoblagačkih radova u prizemlju i na katu, bojenje zidova i stropa, stolarski i fasaderski radovi.
Ranije su, u prvoj fazi rekonstrukcije, izvršeni građevinsko-zanatski radovi kojima je manji dio nekadašnje konstrukcije zadržan i to pročelje zgrade, dok su dotrajali zidovi srušeni kako bi se otklonila opasnost od njihova urušavanja te su izgrađeni novi, piše ljubuski.ba
Otvaranjem galerije Ljubušaci će dobiti objekt kakav je gradu nedostajao, posebice nemalom broju slikara i ljubiteljima likovne umjetnosti, koji će time dobiti središnje mjesto okupljanja.
(www.jabuka.tv | Foto: ljubuski.ba)
Duga-tehna d.o.o. je vodeći domaći proizvođač i trgovac boja, lakova i fasadnih žbuka, te distributer…
[gallery ids="758947,758936,758946,758945,758944,758943,758942,758941,758940,758939,758938,758937,758935,758934,758933,758932,758931,758930,758929,758928"] U svečanom i inspirativnom ozračju, 16. svibnja 2025. održana je proslava povodom 35…
Foto Klub Mostar ponosno najavljuje drugi Astro vikend Mostar 2025 – Nebeski spektakl za sve…
U Sarajevo City Centru uskoro se otvara radnja kompanije H&M. Na posljednjim zabilježenim fotografijama može…
Adi Šoše je prvi put progovorio o vezi s Beograđankom Nevenom Nikolić koja mu je…
Federalna ministrica prometa i komunikacija Andrijana Katić održala je radni sastanak s načelnikom Općine Grude…
Komentari:
Evo sve OK..drago mi je procitat ovo za Ljubuski..svaki dan nesto nono..ljudi rade,prave..pa i Posusje.Prodjem i vidim.A moj Siroki ko da je bez kinte..zivo nista ne rade,grad zapusten ,ulice grozne.Ima li odgovor na ovo nasa vlast posebno iz razloga sto Siroki uplacuje dalemo najvise u proracun.U čemu je onda kvaka,ljudi.
Bolje bi bilo da se taj novac da u humanitarne svrhe jer je kriza ,neimaština nastupila kod vecine ...jer tko u danasnje vrijeme ce moci ici u galeriju i gledat izložbe ,tesko ...s tim da treba urediti drzavu a onda kulturu ali ok malo je velik iznos ,nadam se da nece bit korupcije ali sumnjam nasa posla
Za 17, 34 nemoj tako protiv
Sirokog dosta imate firmi i dosta Ljubusaka zaradjiva kruv u Sirokom od visokog sjaja se ne moze zivjeti treba raditi i otvorit radna mjesta