Wagner odigrao zadnju utakmicu na Pecari i otišao u zasluženu mirovinu

Današnji derbi Širokoga Brijega i Željezničara nije imao neki poseban rezultatski imperativ, međutim nije to ipak bila bilo kakva utakmica, već posljednja utakmica koju je u dresu širokobriješkoga premijerligaša pred publikom na Pecari odigrao Wagner Santos Lago, a što je prisutna publika znala nagraditi i brazilskom čarobnjaku na pravi način zahvaliti za sve ove godine što je tu i za sve ono što je dao za ovaj klub.

Također, pored njega oproštajnu utakmicu je odigrao Jure Ivanković, nogometaš koji je ponikao u klubu s Pecare, kasnije jedno vrijeme nosio dres i Posušja, a posljednje igračke sezone ponovno proveo u najdražem plavo-bijelom dresu. Oproštaj sa širokobriješkom publikom imao je i Luka Menalo, od naredne sezone nogometaš zagrebačkoga Dinama, zadnje dvije-tri sezone također ljubimac i “Škripara”, kao i ostaloga dijela širokobrijeških navijača.

Od samoga početka bila je vidljiva velika želja kod domaćih, pa su tako u 7. minuti imali prvu veliku priliku, ali je gostujući vratar Vedran Kjosevski s gol crte izbacio loptu, međutim ipak u 11. minuti vodstvo Širokobriježana. Menalo je ubacio loptu iz kuta, Kjosevski otišao u prazno, a Bernardo Matić glavom pogodio za opće veselje igrača i navijača domaće momčadi.

Nakon toga igra se malo primirila, međutim u 28. minuti domaćin je stigao i do drugoga gola, a ovaj put Menalo je pogodio na Ćorlukin ubačaj. Ipak, svega tri minute kasnije Ramović smanjuje za Željezničar na 2:1. Zakarić je ubacio iz prekida, a Ramović poput Matića i Menala glavom pogodio i vratio goste u igru.

Gosti su u završnici prvoga dijela bili blizu izjednačenja kada se Zec našao u prilici, ali je greda bila saveznik domaćega vratara Martina Zlomislića pa je ostalo tih 2:1, baš kao i nakon dviju prilika u kojima se našla glavna uloga današnjega “filma”, veliki Wagner Santos Lago, u tom sudačkom dodatku prvoga dijela, ali je prvi put na ubačaj bio prekratak, a nedugo potom šutirao pored gola Kjosevskog.

Širokobriježani su u uvodnih 5-6 minuta nastavka dva puta tražili i kazneni udarac, ali ga nisu dobili. Ipak, gosti s Grbavice u 74. minuti dobili su i treći pogodak u svoju mrežu, a zabio ga je Mateo Marić. Samo dvije minute kasnije erupcija oduševljenja, ali ne zbog pogotka, već zbog toga što je iz igre izašao Wagner.

Jure Ivanković je u 76. minuti, igrajući također svoje zadnje minute, pogodio vratnicu gola Željezničara, a potom je u 84. minuti i on napustio igru kada ga je, također uz veliki pljesak Pecare, zamijenio Ivan Baraban. Do kraja je ostalo tih 3:1.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Utakmica 9. kola Lige za prvaka: Široki Brijeg – Željezničar 3:1 (2:1). Strijelci: 1:0 Matić (11), 2:0 Menalo (28), 2:1 Ramović (31), 3:1 Marić (74).

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić – Kvesić, Matić (od 46. Begonja), Bralić, Perković, Ćorluka, Marić, Ivanković (od 84. Baraban), Lončar, Wagner (od 76. Bagarić), Menalo. Šef stručnoga stožera: Goran Sablić.

FK ŽELJEZNIČAR: Kjosevski – Mehremić, Bogičević, Graovac, Vranješ (od 57. Hajdarević), Hadžić, Zec (od 58. Žerić), Zakarić, Šabanadžović (od 77. Modić), Ubiparip, Ramović. Šef stručnoga stožera: Admir Adžem.