Vrlo važan bod Širokog s igračem manje u Sarajevu, Bilobrk obranio penal u posljednjim minutama

Široki je odnio veliki bod sa Koševa u 26. kolu Premijer lige BiH, iako je imao igrača manje u posljednjih 10ak minuta, a na kraju je Sarajevo imalo i jedanesterac koji je obranio sjajni Luka Bilobrk.

Treneri Musemić i Sedloski su započeli utakmicu s nekoliko promjena u sastavu, pa su se tako u prvom sastavu domaćih našli Kapić i Dupovac, a u sastavu Širokog Kovačić i Ćorluka. Barišić je krenuo s lijevog boka, pozicije na kojoj je proveo veći dio karijere, ali nije je igrao u protekle dvije godine, a najzanimljiviji potez bio je micanje Markovića i Ćorića na krilne pozicije.

Na papiru je to izgledalo kao nešto defanzivniji sastav, ali na terenu nije baš tako izgledalo jer Široki je bio u najmanju ruku ravnopravan protivnik na terenu.

Prvih 20ak minuta utakmice proteklo je bez većih uzbuđenja. Sarajevo je u početku kontroliralo loptu, ali Široki je bio nešto konkretniji i imao je dvije izgledne situacije preko Marića i Bagarića.

U 27. minuti Široki je tražio jedanesterac nakon pada Marića u šesneaestercu, ali sudac Petrović je samo odmahnuo rukom, a u istom napadu lopta dolazi do Bagarića koji je sprema u mrežu, ali pogodak je opravdano poništen zbog zaleđa.

Dvije minute kasnije dogodio se sporan trenutak gdje je u glavnoj ulozi bio sudac Dragan Petrović. Ćorić je uputio dugu loptu prema Bagariću koju on primiruje na vrhu šesnaesterca, a s leđa ga rukom gura Mujakić, Bagarić pada, ali Petrović je ipak odlučio dati žuti karton napadaču Širokog Brijega. Bila je to vrlo izgleda situacija, jer se Bagarić mogao naći u situaciji 1 na 1 s vratarom Kovačevićem, a Mujakić je bio posljednji igrač obrane.

Zbog ozljede iz igre je u ranoj fazi utakmic  (36. minuta) izašao branič Ante Hrkać, a umjesto njega u igru je ušao Brazilac Eliomar, pa je Sedloski naprave određne rotacije u pozicijama.

U 36. minuti Široki je imao dobar napad preko Ćorluke, ali njegov udarac je izblokiran, lopta odlazi u korner i onda velika prilka za Široki. Nakon ubačaja Eliomara, u velikoj gužvi skače Ćorluka, lopta dolazi do Barišića, koji iz blizine pogađa gredu.

Pet minuta kasnije veliki zicer promašuje Ahmetović na drugoj strani. Istrčao je kontru, izašao sam pred Bilobrka koji je bio dobro postavljen, a Ahmetović je loše šutirao i Bilobrk mu brani. Široki, koji je bio konkretniji kroz cijelo prvo poluvrijeme u ovom napadu je itekako imao sreće.

Dvije minute kasnije, ponovno je u prilici Ahmetović nakon ubačaja Kapića iz prekida, ali Bilobrk je ponovno siguran.

Drugo poluvrijeme je počelo jedanko skromno kao i prvo. Prvu pravu priliku imalo je Sarajevo  u 56. minuti Halilović je prizemnim udarcem umalo iznenadio Bilobrka, koji odbija loptu do Tatara, on je posprema u mrežu ali pogodak je poništen zbog nedopuštene pozicije u kojoj se našao napadač Sarajeva.

Većih uzbuđenja nije bilo do 77. minute kada Široki ostaje s igračem manje. Nakon prekršaja nad Mujakićem, kapetan Širokobriježana Dino Ćorić dobiva drugi žuti karton i Široki je tako u posljednjih 13. minuta morao igrati bez njega.

Dvije minute nakon toga Široki je imao dobar napad preko Markovića, ali njegov udarac odlazi pored gola. Odmah nakon toga šutirao je Halilović na drugoj strani, ali Bilobrk je ponovno siguran.

Sarajevo je pritiskalo ali nije uspjevalo ozbiljnije ugroziti vrata Širokog Brijega. Sve do pete minute sudačke nadokande kad je sudac Petrović dosudio vrlo diskutabilan jedanesterac. Handžić i Popović koji je ušao u igru pred sami kraj, bili su u dvoboju nakon kojeg je Handžić pao.

Krste Velkoski je šutirao ali fantasitični Bilobrk brani i donosi Širokom bod.

Široki je tako stigao do vrlo važnog boda u borbi za Europu s kojim mogu biti itekako zadovoljni jer su se s ovim bodom odvojili Željezničaru na četiri boda prednosti na trećoj poziciji koja sigurno vodi u Europu.

S druge strane Sarajevo je smanjilo prednost ispred Zrinjskog sa šest bodova na četiri.

SARAJEVO: Kovačević, Lazić, Hebibović, Ahmetović, Velkoski, Kapić, Mujakić, Crepulja, Halilović, Dupovac (od 78. Handžić), Tatar

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Barišić, Ćorić, Marić (od 74. Babić), Ćorluka, Kovačić, Hrkać (od 33. Eliomar), Bagarić, Marković, Enin