Vrlo važna pobjeda u Banjoj Luci: Široki u polufinalu Kupa

NK Široki Brijeg slavio je rezultatom 1:0 u uzvratnom susretu četvrtfinala BiH nad Borcem iz Banja Luke i tako se plasirao u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

U prvom susretu igranom prije dva tjedna na Pecari Široki je slavio rezultatom 2:1.

U uzvratnu utakmicu obje su momčadi ušle vrlo agresivno, a prvu pravu priliku na susretu imali su u 14. minuti domaćini. Saša Kajkut je dobro prošao s desne strane, ali ubačaj je bio loš.

Gosti su odmah uzvratili s druge strane i Dražen Bagarić se upisao u strijelce u 15. minuti. Široki je u 19. minuti preko Bagarića došao i do novog pogotka, ali on nije priznat jer je suđeno zaleđe.

Plavo-bijeli su nastavili napadati i nakon postignutoga pogotka, ali ubrzo se ritam utakmice smanjio i nije bilo uzbuđenja do kraja poluvremena. Iako je Borac imao nešto veći posjed lopte, domaćini nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Širokom.

Nogometaši Borca u drugo su poluvrijeme ušli puno odlučnije tražeći pogodak. Prvu stopostotnu priliku imali su u 50. minuti preko Jakupovića, ali Bilobrk je bio siguran. Novu veliku šansu domaćini su imali šest minuta kasnije, ali Janičić nije bio precizan.

Vranješ je u 58. minuti pronašao put do mreže Bilobrka, ali pogodak nije priznat jer se nalazio u nedozvoljenoj poziciji. Borac je ponovno mogao opasno zaprijetiti u 71. minuti, ali nisu se domaćini najbolje snašli pred vratima Širokog. Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja tako da je Široki minimalno slavio i nastavio svoj put u Kupu.

Ovo je vrlo važna pobjeda Širokog jer bi osvajanje Kupa bilo možda i jedina opcija da se ove godine izađe u Europu.

Podsjetimo, ranije danas u polufinale Kupa BiH plasirali su se TOŠK iz Tešnja, Sloga iz Gornjeg Crnjelova te Sarajevo.

FK Borac: Topolović, Bajić, Kajkut, Danilović, Ćosić, Milutinović, Dujaković, Vranješ, Mojović, Janičić, Aničić

NK Široki Brijeg: Bilobrk, Barišić, Babić, Eliomar, Stanić, Ćorluka, Popović, Hrkać, Bagarić, Marković, Enin

29 komentara

• Moj Goce prošao jesi ali nije to to.Branit gol čitavu utakmicu protiv jednog Borca.Stvarno ne shvaćam.Da je bio bilo koji premier ligaš umjesto njih dali bi vam gol.Široki treba igrati napadački nogomet a ne se patit i čuvat protiv jednog Borca.Ne svidja mi se ta taktika.Ja sam mislio bit će najmanje 3:0 i još uz dobru igru Širokog.Ovako mršavo i jadno.

• Ja nisam gledao utakmici.Čuo sam se sa sa prijateljicom Željkom Cvijanović.Ona kaže da Široki nema pravog koji može zabiti.Kaže da nisu ni igrali neku igru i da je Borac bio bolji.Kaže još da je Goce malo plašljiv i da je trebao igrati ofanzivnije.Sve u svenu jako hrdjava igra i to Goce mora promjeniti.Ipak su igrali protiv drugoligaša.

• Igra nikakva.Počimam sumnjati u ovog Gocu da nema nikakvu taktiku.Igra bez taktički zamisli kao na livadi za gajbu piva.

• Katastrofa igra. Jedino vrijedno spomena je Babićeva asistencija za gol. Jedina dobra vijest je da ukoliko ne osvojimo kup mi onda će Sa, tako da nam je 4. mjesto dovoljno za Europu.

• A be Goca.Evoga na šansa da se revanširamo na Sarajeva.A Goca ako uspeš osvojiš taj kup možda se probijaš u neki klub koji još bolje da Eura od Široki.Vidiš kako je napravio sabljić i on je osvojio kup.Široki je dobrata na odskočna daskata da se vineš negde u npr Grčku il Rumunska.A Goca treba to puno na bolje da se igra i da se daju golovi.Igrao si Goca protiv drugoligaš i jedva si obranio 1 gol.

• Taktika uzasna. Bagaric se u par navrata dobro rjesio obrane, spretno i sredno zabio i odveo nas dalje. Sedloski teski minus vec dugo ali mozemo mi kukat zna se s kim dijeli ogromnu placu i zato je tu, u svrhu bankomata. Sto prije ode to bolje

• Znate što…pun mi je k…c ovih trenera što su igrali halafa cijelu karieru pa sada su treneri…..On stvarno luta iz utakmice do utakmice,nema nikakvu viziju….

• Vidi telca opet. A šta je trebalo pola karijere igrati halfa, po onda ofenzivnog veznog zadnje 2-3 godine. OOOOjebino pa bolje ti je da šutiš. Ba tutkumevidiš li ti šta pišeš

• Slabo smo gledaj igrali jer trener gledaj nema viziju. Ipak taj Bagarić je gledaj zabio i svoje učinio. Cilje je ostvaren i gledaj bar idemo dalje.

• A da mi te je gledaj ugledat negdi.. sad samo izbjeci sarajevo u polufinalu i dobar. Tanki smo ljudi moji. Samo enin pojačanje

• Čestitke Širokom na prolazu dalje! To je najvažnije da su prošli u ovim turbulentnim trenucima za klub. Drago mi je da se Joja Barišić vratio u prvih 11 i odigrao cijelu utakmicu odlično – KAPETANSKI!

• Za anonimo u 11.04.. Nakon odigranih 458 utakmica u karijeri mogu slobodno reći da on nema nikakvu viziju…a ti uzmi lagano Heineken u ruku pa opet pogodi nekoga…

• Zašto je samo Enin pojačanje??Enina je tražio Goca i na njegov zahtjev je doveden..Sve druge igrače je doveo neko drugi bez Gocine preporuke.Kako onda da čovjek radi sa otpadom.Pogledaj šta je čovjek radio sa Vardarom dok ga je vodio.Izbacio čovjek Malme iz Europe,Izbacio Fenerbahče.Namučio Kopenhagen.Goce ima viziju nogometne igre ali nema kvalitetne igrače.Svidja mi se koliko je uigrao ekipu da se igra do noge i kratki pasova.Igra što je trend u Europi.Nema igrače u ekipi i to je to.Taktički mi malo iskače a mislim da će to doći na svoje.Trebaš taktiku prilagoditi igračima kakve imaš.Bagarić je dao gol ali je žalosno nespretan.Kako dade onaj gol Borcu?Rekao sam Čorluka mora igrati i izgleda da i on to shvaća.Babić je dobar igrač ali treba igrati u kontinuitetu.Turčin je pravi igrač a on uopće ne igra.Nemož toliko mjenjati startnih 11 da još nemaš početni najjači sastav.Babić,Turčin,Čorluka i Marić moraju redovno igrati i sve su to donekle univerzalci koji se znaju snaći na koji god dio terena stanu.Kod mene nebi igrao Hrkać,Begonja,Bagarić a Franjić bi isto bio igrač rezervna opcija.Juriću treba utakmica i to je je bolja opcija nego da igra bagrić.

• Not sam stručnjak bit nogometaš al volim svoj Široki volim gledat dobru tekmu i kad ide i kad ne ide tu sam pa bi si dao za pravo nekoliko konstatacija.Imamo jedan od ljepšeg stadiona i obzirom na broj stanovnika u manju grad idealno .Travnjak je za prominit .Uprava daje ostavke u nezgodno vrime iz čista mora bar se tako čini .Pod hitno nove uprave jer se ne Moze reći da sve to ne utječe na rezultat.Sponzor neznam ipak je jedan nogometni klub u gradu u premijer ligi gospodarstvenika ima i ako vole Široki naći će se netko ko će ga podržati .Dovođenje pojačanja loše.Svi došli da se oporave dobiju plaću stalno netko ozlijeđen kako na osnovu silnih izostanaka reći ko je dobar a ko ne.Odigra dvi tekme i ozlijeđen pola godine.Dovedu nekog tko će igrat a ne lezat.Da je Messi ako je povrijeđen goni.Što se tiče samih igrača cijenim svakog ali Bilobrk i Marković su najstandardniji sigurni i nikad klub ne ostavljaju na cjedilu.Ne kažem i ostali ali brate povrijeđenih isplatnije otvorit bolnicu. Treneri nisu loši teško jesastavit nešto razbijeno. Taktika postoji ali postoje i protivnici s kojim nemozes taktički igrat .Mi navijači dajte ljudi da više ni marka ne ode u kasu saveza.Bez uvrede budimo dostojanstveni.Igrajmo ko ne želi nabit nogom.Ajmo zbit radova samo Siroki

• Slaz se u potpunosti .Mislim da i igrači bojkotuju jedno druge da nema atmosfere.Svak igra za svoju slavu.Igrao za sebe dok daje s golove a to tada dodaj loptu sarah idi li o desno a ne glavom kroz zid
      Trener je ok do pojedinih igrača je nek se prepoznaju

• Nema pojma o nogometnoj tehnici?Hahahaha ma di si ti slinavi?Za J.G svaka ti je poučna i izgleda da i Goce čita komentare pa igra Čorluka.

• Gledaj ko ti kaže da ćemo gledaj uzet kup jer gledaj i sarajevo bi htilo duplu krunu jer je gledaj protekle tri sezone zrinja osvajo trofeje i gledaj sarajevo bi ga voljelo gledaj stignuti u broju titula.