Vratila se Premijer liga: Sarajevo protutnjalo Tuzlom, remi Krupe i Zvijezde, poraz GOŠK-a od Mladosti

Utakmicama 20. kola nastavilo se natjecanje u Premijer ligi BiH. Vodeće Sarajevo je na stadionu Tušanj u Tuzli svladalo domaću Tuzla City rezultatom 0:3.

Momčad Husrefa Musemića je odigrala zaista vrlo dobru utakmicu i na kraju sasvim zasluženo odnijela tri boda na Koševo, prenosi Sportsport.ba.

Sarajevo je iznenada stiglo do gola u 6. minuti. Denis Čomor je loše reagirao, spušta loptu do Krste Velkoskog koji pogađa za 0:1. Napadač Bordo momčadi je prilikom postizanja gola nehotice udario golmana Nevresa Fejzića koljenom u glavu, pa je čuvar mreže domaćih prevezen u bolnicu.

Nakon kraćeg prekida susret je nastavljen, ali je susret bio poprilično dosadan sve do 34. minute kada Tuzla City poklanja i drugi gol Sarajevu. Rezervni golman Adis Nurković je napravio nevjerovatnu grešku. Poklonio je loptu gostima na pet metara od gola, a to je iskoristio Miloš Stanojević koji je pogođio za 0:2.

Gosti su bez većih problema čuvali prednost i u nastavku, lagano su zaustavljali gotovo sve napade domaćih.

Ipak, u 76. minuti utakmice Ahmetović je pogodio. Odličnu akciju i asistenciju Benjamina Tatara u gol pretvara napadač Bordo tima za uvjerljivu prednost od 0:3.

Sarajevo je na ovaj način učvrstilo prvu poziciju i s velikim ambicijama grabi prema naslovu prvaka.

U druga dva susreta u subotu Mladost je u Doboj-Kaknju pogotkom Filipa Arežine svladalo GOŠK-a, dok su u derbiju začelja Krupa i Zvijezda podijelili bodove. Pogodak za Krupu postigao je Nikola Mandić, dok je Ermin Huesinbašić poravnao rezultat.

U subotu se još od 17 sati u Zenici sastaju Čelik i Sloboda, dok će u nedjelju Radnik dočekati Sarajevski Željezničar, a kao posljednja utakmica ovog kola predviđen je veliki hercegovački derbi između Širokog Brijega i Zrinjskog na Pecari.