Vitežani zabili autogol i “poklonili” Željezničaru pobjedu

Željezničar je u sklopu 3. kola Premijer lige BiH pred oko 3.000 gledatelja na Grbavici svladao Vitez rezultatom 1:0.

Admir Adžem
je i treću utakmicu u nizu počeo s drugačijim sastavom. Ovaj put priliku od prve minute dobili su Jadranko Bogičević i Denis Žerić.

Po prikazanom u prvom dijelu jasno je bilo da je trener domaćih pogriješio kako s izborom igrača tako i postavkom igre. Domaći su u nastavku koliko-toliko podigli nivo igre te su na kraju upisali planirana tri boda.

Prvih 10-ak minuta je proteklo u očekivanoj incijativi domaćih koja nije donijela izglednije prilike. Dva puta je u dobrim pozicijama bio Nikolić, ali je gostujuća obrana dobro intervenirala.

Plavi su i u nastavku utakmice imali loptu u svojim nogama, međutim sve akcije domaćih su završavale na 20-ak metara od gola Tirića.

Gosti su strpljivo čekali svoju šansu, a dočekali su u je u 30. minuti. Nakon proigravanja Zukića, Mamić je izašao sam pred Kjosevskog, ali je domaći vratar zatvorio kut i obranio udarac.

Do kraja prvog poluvremena identična slika. Domaći pokušavaju, ali bez opasnosti. U 45. minuti Osmanković je lijepo progirao Žerića koji je u izglednoj situaciji oklijevao pa je propala dobra prilika da ugrozi Tirića.

Uveo je Adžem na početku drugog poluvremena Blagojevića umjesto Žerića, međutim promjena u igri nije bilo.

Obrana gostiju je kapitulirala u 62. minuti. Domaćim je pomogao Ćosić koji je poslije centaršuta Projića zatresao vlastitu mrežu.

U 67. minuti Vranjić je šutirao preko gola, a ranije je opasan udarac na gol gostiju uputio i Zakarić, ali nije bilo potrebe za Tirićevom intervencijom.

Ostatak utakmice nije donio promjenu rezultata iako su gosti u finišu meča preko Karića u 85. i Đurića u 89. minuti imali dobre prilike za izjednačenje rezultata.

Na kraju minimalan trijumf “Plavih” u dosta lošoj utakmici s obje strane.

Željezničar – Vitez 1:0

Strijelac:
Ćosić 62′(ag). Stadion: Grbavica. Gledatelja: 3.000. Sudac: Emir Spahalić(Mostar).