Visoka pobjeda juniora Željezničara nad Širokim Brijegom

Juniori Željezničara su u 9. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili sastav Širokog Brijega rezultatom 4:0.

Željezničar je bio puno bolji u prvom dijelu susreta i od samog početka imao nekoliko prilika, ali do pogotka nisu stigli. Ipak, u 18. minuti Željezničar je poveo, a strijelac je bio kapetan tima s Grbavice Mujić. Gasal je uposlio Salanovića, čiji udarac je obranio golman gostiju, ali se Mujić dobro snašao i plasirao loptu u nebranjenu mrežu.

Samo šest minuta kasnije Željo je udvostručio prednost. Nakon kornera za Plave, Beća se odlično snašao i postigao pogodak glavom za 2:0 i konačan rezultat prvog dijela.

U drugom dijelu gosti su pokušali nešto agresivnijom igrom pružiti otpor Željezničaru, no to im nije donijelo neki rezultat.

Željezničar je bez problema kontrolirao susret i nije dozvolio gostima da dođu do izgledne prilike.

U 79. minuti Duraković udarcem s nekih 20 metara postigao sjajan pogodak i tako praktično riješio pitanje pobjednika u ovom susretu. Minutu kasnije istaknuo se i golman Muftić koji je sjajnom intervencijom spriječio goste da dođu do pogotka, pa su Plavi slavili sigurnu pobjedu.

Do kraja Željezničar je postigao i četvrti pogodak i to preko Mujića koji je u 86. minuti susreta pogodio na asistenciju Durakovića.

Plavima je ovo bila osma pobjeda u devet odigranih susreta i sada su usamljeni na prvoj poziciji na ljestvici s 24 osvojena boda dok je ekipa Travnika na 13. poziciji s četiri boda.