Viktoria preokrenula protiv Dinama, ali u Zagreb putuje gol iz Češke

Momčad Viktorie Plzen slavila je 2:1 nakon što je u drugom poluvremenu preokrenula vodstvo s kojim je Dinamo otišao na predah i tako odluku o konačnom pobjedniku na Maksimiru učinila još uzbudljivijom.

Momčad Nenada Bjelice bolje je otvorila susret protiv aktualnog prvaka Češke kojeg predvodi Pavel Vrba.

Optimizam koji je Bjelica gajio prije početka utakmice pokazao se opravdanim u prvim minutama utakmice jer je Dinamo bolje otvorio susret i bio konkretniji u prvih desetak minuta, dok je češki prvak tek oko 13. minute nešto duže boravio pred vratima Dominika Livakovića.

Dinamo je većinu prvog dijela bio bolji, konkretniji i opasniji, dok se Viktoria dobro branila.

Većih prigoda ipak nije bilo sve do 41. minute, kada je raspoloženi Španjolac Dani Olmo, nakon sjajne asistencije Brune Petkovića, briljantnim lobom prevario domaćeg vratara za vodstvo 0:1 momčadi iz Zagreba.

Na predah se otišlo s tim rezultatom, a u nastavku je domaća momčad relativno brzo došla do izjednačenja nakon neopreznosti gostiju. Beauguel se izvukao na lijevo krilo i ubacio u sredinu, gdje je Ludek Pernica prošao između dvaju Dinamovih igrača i iz blizine poslao loptu u mrežu za 1:1.

Nakon povratka domaćina u igru, prvi je zaprijetio Oršić u 59. minuti, a potom i u 67., ali je obrana aktualnoga češkog prvaka dobro otklanjala opasnosti i Česi su sve bolje stajali na terenu, dok je momčad iz Zagreba polako ostajala bez energije.

Domaćini su u 75. minuti imali i dobru priliku za povećanje vodstva nakon što je Beauguel dočekao korner i iz blizine pucao glavom, ali preko gola.

Domaćini su bili bolji protivnici u drugom dijelu susreta

U 83. minuti čudesni Petković napravio je fantastičan solo prodor, porušio sve obrambene igrače Plzena i tukao sa 16 metara, ali je vratar Viktorije uspio obraniti svoju mrežu.

No, odmah potom uslijedio je hladan tuš za Dinamo i preokret domaćina. Nakon kornera uslijedila je uigrana akcija i opet je Pernica ostao sam i zabio za 2:1.

Viktoria se naposljetku pokazala kao bolji suparnik u završnici utakmice. Dinamo je u nekoliko navrata bio vrlo neoprezan i to ga je koštalo, a Modri će borbu nastaviti 21. veljače na zagrebačkom Maksimiru.

VIKTORIA: Kozačik – Havel, Pernica, Hubnik (c), Kovarik – Horava, Hrošovsky – Ekpai, Čermak, Kayamba – Beaugel

DINAMO: Livaković – Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac – Gojak, Ademi (c), Olmo – Šitum, Petković, Oršić