Velika pobjeda Širokog u dramatičnom hercegovačkom derbiju za treće mjesto

Nogometaši Širokog slavili su u posljednjoj utakmici 19. kola m:tel Premijer lige BiH, u velikom hercegovačkom derbiju protiv Zrinjskog s rezultatom 2:1.

Početku derbija prethodila je mala svečanost. Kapetan Širokog Brijega Dino Ćorić primio je od predsjednika NK Široki Brijeg Mire Kraljevića, prigodan dres s brojem 300, povodom istog tolikog broja službenih nastupa u dresu kluba s Pecare, što je zabilježio u prošlom kolu protiv Željezničara na Grbavici.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Široki je polako uspostavio kontrolu igre i stvarao pritisak na polovici Zrinjskog. U 7. minuti domaći su tražili jedanaesterac, nakon što je Ćorić ubacivao, a lopta je Ibaneza pogodila u ruku, no, čini se da je ruka bila u prirodnom položaju, pa se sudac Mulahasnović nije oglasio. Samo pola minute kasnije Marić je snažno šutirao s vrha šesnaesterca, ali pogodio je vanjski dio mreže.

U 14. minuti stopostotna prigoda za Široki. Pervan je izašao sam 1-1 s Brkićem, ali vratar Zrinjskog to sjajno brani iz velike blizine, a može se reći da je i veznjak Širokobriježana mogao bolje reagirati. Ipak samo tri minute kasnije Široki stiže u vodstvo.

Priznanje kluba za kapetana Širokog Dinu Ćorića za 300. službeni nastup, a on je ovu utakmicu okrunio pogotkom iz jedanaesterca

Nakon odlične akcije domaćih, Ćorić je u šesnaestercu dodao za Pervana, kojega nakon okreta ruši Trebotić, a sudac Mulahasanović ovaj put pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator s bijele točke bio je kapetan domaćih Dino Ćorić za vodstvo Plavih.

Zrinjski je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 26. minuti. Ibanez je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, a Bilbija je glavom šutirao pored gola. Nakon toga je uslijedilo razdoblje bez većih uzbuđenja, iako je Zrinjski polako preuzeo posjed lopte. U 39. minuti Filipović je šutirao iz slobodnog udarca s nekih 35 minuta, ali Miškić to hvata bez većih problema. Do kraja poluvremena u 43. minuti Todorović je ukrao loptu Juriću, te potom proslijedio Bilbiji koji je šutira daleko pored gola.

Razdoblje od prvih 15ak minuta mirne igre u drugom poluvremenu  u kojem nije bilo većih uzbuđenja, prekinuo je Zrinjski. Nakon ubačaja Ibaneza iz prekida, Miškić je boksao loptu, a na nju je natrčao Bekić i topovski šutirao malo iznad gola.

Na drugoj strani Pervan je šutirao pored gola Brkića.

Marko Pervan je imao dva zicera s kojima je mogao “uništiti” velikog rivala znatno ranije

U 72. minuti dvije prigode za Zrnjski. Prvo je Jurić blokirao udarac Bilbije, a u nastavku akcije Kunić šutira preko gola. Minutu kasnije isti igrač je šutirao pored gola.

U 77. minuti dva velika uzbuđenja. Prvo je Miškić sjajno obranio udarac Bilbije nakon prekida. Nakon čega je Zrinjski izveo udarac iz kuta, Bilbija je glavom skrenuo loptuna drugu vratnicu, a tamo je bio sam Anes Mašić koji je s lakoćom pogodio praznu mrežu Širokog. Zrinjski je tako izjednačio i vratio se u igru.

U 84. minuti nevjerojatna situacija pred golom gostiju. Široki, koji se nakon primljenog gola trgnuo, je dobro kombinirao, a nakon sjajnog dodavanja Ikića, ponovno je Marko Pervan izašao oči u oči s Brkićem i opet je veznjak Širokog loše reagirao i Brkić je još jednom spasio goste. Za ovim zicerima Široki je mogao itekako žaliti.

U 87.minuti uzbuđenje na drugoj strani. Bilbija šutira iz blizine, ali Miškić sjajno brani.

I onda u 90. minuti Široki ponovno dolazi u vodstvo. Ikić je prošao kao brzi vlak po boku i pobjegao svojim čuvarima, ubacio, a Viktor Angelov koji je ušao u nastavku lijepo pogodio mrežu Plemića. Ispostavilo se da je to bio gol za pobjedu.

Završnica hercegovačkog derbija bila je jako dramatična

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Cipetić (od 78. Ikić), M. Jurić, Radeljić, Stanić, Begić, Marić, Pervan (od 91. S. Jurić), Ćorić, Jurilj (od 64. Jović), Vukoja (od 78. Angelov)

ZRINJSKI: Brkić, Ćorluka, Jakovljević, Bekić, Ibanez (od 72. Stojkić), Enin, Trebotić (od 72. Arežina), Bilbija, Todorović (od 62. Bošković), Filipović (od 55. Kunić), Ivančić (od 39. Mašić)

Karačić: Ovo je poklon navijačima za Božić i Novu godinu; Žižović: Moramo pomladiti ekipu