Velika pobjeda Širokog: Plavo-bijeli s igračem manje srušili Sarajevo

Nogometaši Širokoga Brijega pobijedili su proplasirano Sarajevo 1:0 u derbi susretu 22. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju navečer na stadionu Pecara.

Gosti su imali veliku priliku već na otvaranju utakmice, ali Handžićev udarac brani Miškić. Isti dvojac u glavnim ulogama našao se i u šestoj minuti, a vratar Širokog je ponovno obranio udarac napadača Sarajeva.

Široki je uzvratio u 17. minuti. Vukoja je izbacio dva igrača Sarajeva i potom uputio snažan udarac prema Kovačeviću koji je bio svladan, ali je lopta pogodila gredu.

Deset minuta kasnije, nakon dobre akcije Sarajeva, u sjajnoj prilici se našao Hebibović, ali raspoloženi Miškić brani i njegov udarac.

Uslijedilo je mirnije razdoblje igre tijekom kojega se većinom igralo na sredini terena, a posljednju priliku u prvom poluvremenu imali su gosti preko Mešanovića koji je probao škaricama iznenaditi Miškića, ali vratar Širokog je nezgodnu loptu izbacio u korner.

Drugo poluvrijeme počelo je odlično za ”Plavo-bijele”. U 52. minuti Čuljak je ubacio s lijeve strane, a Stipe Jurić loptu spustio do Ivana Ikića koji lijepim udarcem pogađa za 1:0.

Gosti su probali odmah uzvratiti preko Fanima, ali njegov udarac odlazi visoko iznad gola.

Široki je u 69. minuti ostao s igračem manje, nakon što je Zvonimir Begić dobio drugi žuti karton.

Nakon isključenja veznog igrača Širokog, gosti su očekivano preuzeli terensku inicijativu. Veliku priliku za izjednačenje imao je Sušić u 81. minuti, ali je njegov udarac odsjeo na gredi.

Sarajevo je nastavilo s napadima i u posljednjih deset minuta, ali Široki se odlično branio i na kraju došao do velike pobjede.

NK ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, M. Jurić, Obšivač, Čuljak. Stanić, Begić, Ikić, Jurilj, Vukoja (od 81. minute Mašić), Majić (od 41. minute S. Jurić).

FK SARAJEVO: Kovačević, Hodžić (od 55. minute Pidro), Oremuš, Hebibović (od 62. minute Velkoski), Mešanović, Miličević, Pejović (od 55. minute Sušić), Đokanović (od 80. minute Mustedanagić), Handžić, Dupovac, Fanimo.