Velika pobjeda Širokog na Grbavici

NK Široki Brijeg je u 18. kolu Premijer lige BiH s 3:2 na Grbavici svladao FK Željezničar.

Širokobriježani su hrabro ušli u utakmicu što im se brzo i isplatilo. Stanić je u 15. minuti ubacio loptu za Marića koji je glavom pogodio za vodstvo gostiju.

Gosti se nakon postignutog gola nisu povukli nego su pokušavali održati ritam. Željezničar je preuzeo posjed lopte, ali je i dalje teško stvarao prilike.

Angelov u 38. minuti proigrava Marića koji je dobro šutirao s 20-ak metara, ali lopta odlazi malo pored Erićevog gola.

Željezničar u 41. minuti propušta veliku priliku. Štilić je proigrao Ermina Zeca koji je izašao sam pred Miškića, a mladi golman sjajno reagira i spašava goste.

Priliku za povećanje vodstva Široki je imao u posljednjem napadu prvog poluvremena. Jović je šutirao nakon prodora s lijeve strane, ali je Miletić uspio loptu skrenuti u korner.

Početkom drugog poluvremena u igru je ušao Lendrić i odmah zaprijetio, ali su gosti uklizavanjem spasili svoj gol. Široki je uzvratio preko Begića čiji je udarac otišao pored Erićevog gola.

Najbolju priliku u nastavku Željezničar je imao u 65. minuti preko Hajdarevića, ali njegov udarac sjajno brani Miškić.

Samo tri minute kasnije domaćin je ponovno imao dobru priliku, ali raspoloženi Miškić opet zaustavlja Bekrićev udarac.

Lukavim udarcem s centra Pervan je probao iznenaditi Erića u 80. minuti, ali je golman Željezničara ipak spasio svoju mrežu.

Široki u 84. minuti dolazi do drugog gola. Nakon slabe reakcije Miletića lopta je stigla do Stipe Jurića koji prebacuje Erića i udvostručuje vodstvo svoje momčadi.

Sve je bilo gotovo u 87. minuti kada je Pervan s 20 metara sjajno pogodio za 3:0.

Domaćin je golovima Lendrića i Boje u sudačkoj nadoknadi rezultat smanjio na 2:3, ali više od toga nisu mogli i Široki dolazi do velika tri boda.

Željezničar u sljedećem kolu gostuje kod Krupe, a Široki će ugostiti Zrinjski.

FK ŽELJEZNIČAR: Erić, Stevanović, Hajdarević (od 83. minute Kosorić), Miletić, Zec (od 46. minute Bojo), Štilić (od 64. minute Subašić), Alispahić (od 46. minute Lendrić), Milićević, Veselinović (od 83. minute Mujezinović), Ikić, Bekrić.

NK ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Ćorić, Jurilj (od 80. minute Stipe Jurić), Angelov (od 68. minute Pervan), Jović (od 61. minute Ikić), Marić, Stanić, Radeljić, Vukoja (od 80. minute Cipetić), Begić, Jurić.