Velika pobjeda Širokog na Grbavici u fantastičnoj utakmici

Široki stigao do velike pobjede na Grbavici nakon velike drame. U vrlo uzbudljivoj utakmici koja je na kraju završila rezultatom 2:3, Široki je izborio treće mjesto na kraju jesenskog dijela.

Pogotke za goste postigli su Marić, Begonja i Eliomar, dok su za domaće pogađali Hajdarević i Jazvić.

Željezničar je na ovoj utakmici imao suspenziju Nogometnog saveza BiH, pa je južna tribina stadiona Grbavica gdje su inače smješteni najvatreniji navijači domaćih Manijaci, bila prazna zbog njihovog ulaska u teren na utakmici protiv GOŠK-a. Manijaci su ovaj put bili na suprotnoj sjevernoj tribini.

Podsjetimo da je prvotno Željezničar trebao igrati pred praznim stadionom, ali je kazna NSBiH nakon žalbe umanjena. Ali ipak to nije privuklo veći broj gledatelja na Grbavici, a zasigurno su tome pogodovali loši rezultati sarajevske momčadi u posljednje vrijeme.

Što se tiče igre na Grbavici, može se reći da je ovo zasigurno bila vrlo dobra reklama za Premijer ligu, jer Željezničar i Široki su odigrali vrhunsku utakmicu za bh. prilike, jer osim 5 pogodaka gledatelji su mogli vidjeti pregršt prilika s obje strane i vrlo kvalitetnu i uzbudljivu utakmicu.

Kao bolji iz ovog susreta izašli su gosti, a s obzirom da su na utakmici vodili tri puta mora se reći i više nego zasluženo izabranici Goce Sedlskog nose puni plijen s Grbavice. Na ovaj način Široki se osvetio Željezničaru za težak poraz na Pecari u prvom dijelu sezonu.

Čim je počela utakmica, već u drugoj minuti Široki je stigao do vodstva i rano šokirao domaćine. Nakon sjajne akcije, i dobre kombinacije Begonje i Markovića lopta je stigla do mladog Matea Marića sjajno pogađa u gornji desni kut Kjosevskog.

U 9. minuti Željezničar je izveo dobar kontranapad, ali Jazvić je loše šutirao.

U 16. minuti odlična polukontra Širokobriježana, Matić je dobro kombinirao sa Ćorlukom, povukao loptu po sredini, dodao za samog Eliomara na lijevoj strani, ali njegov dobar udarac s vrha šesnaesterca odlično brani Kjosevski.

Tri minute kasnije Željezničar je stigao do izjednačenja. Nakon prekida jako loše je reagirao vratar Luka Bilobrk, kad je nakon ubačaja s Veselinovića s desne strane u skoku otišao u prazno želeći odbiti loptu. Lopta je nakon toga stigla do Harisa Hajdarevića koji spretno donosi rezultatsko izjednačenje.

Ipak treba reći da je golu prethodio jedan diskutabalno dosuđen slobodni udarac za Željezničar, jer kontakta na Jazviću skoro da i nije bilo.

U 23. minuti nakon odlične lopte Marića, Bagarić se našao sam pred istrčalim vratarom Kjosevskim, ali on je ipak bio brži, lopta se potom odbila do Eliomara koji nije dobro šutirao prema praznom golu.

U 28. minuti Široki je stigao do novog vodstva. Nakon vrhunske kontre koju je započeo Bagarić, Franjić je pronašao Begonju koji iz blizine pogađa za 1:2.

U 34. minuti odlična solo akcija Sinana Ramovića, koji se prošetao u kazneni prostor gostiju, ali je potom loše šutirao. Nakon toga u tri minute tri jako opasna napada Širokog.

U 37. minuti ponovno je Franjić odlično prošao po lijevoj strani, potom ubacio na peterac ali Kjosevski je bio brži ispred Bagarića. Minutu kasnije Marić pronalazi danas vrlo dobrog Franjića samog na lijevoj strani, koji je izveo nešto između ubačaja i udarca, ali Kjosevski to brani.

Odmah nakon toga novi odličan napad Plavo-bijelih, nakon dobre akcije i ubačaja Markovića, najviši u skoku je Bernardo Matić, ali njegov udarac hvata Kjosevski.

Izgledalo je u tom trenutku kao da je svaki napad Širokog prava opasnost za Željezničar.

U 41. minuti šutirao je iz daleka Begonja, ali lopta je otišla preko gola.

U nastavku Željezničar je započeo drugo poluvrijeme gotovo na jednak način kako je Široki započeo utakmicu. Rani pogodak u 50. minuti za novo izjednačenje donosi Filip Jazvić nakon velike pogreške stopera Širokobriježana Marka Perkovića, kada mu je loptu ukrao Ramović.

U 54. minuti ponovno se Jazvić našao u dobroj poziciji,  ali je loše šutirao.

U 60. minuti  domaći navijači su počeli ubacivati pirotehnička sredstva, pa se zbog jedne petarde kratko morala ukazivati medicinska pomoć Bilobrku, jer mu je petarda pala preblizu.

Prvih 20ak minuta drugog poluvremena zasigurno je pripalo domaćoj momčadi koja je stvarala veliki pritisak. Ipak nakon toga u 66. minuti velika prilika za Široki, ali se ponovno iskazao vratar Kjosevski kad je najprije obranio udarac Ćorluke a potom i Begonje.

Osam minuta kasnije Željezničar je imao udarac iz kuta, Osmanović je bio najviši u skoku, ali lopta je otišla preko gola. Tri minute nakon toga velika prilika za domaće, ali je ovaj put odlično intervenirao Bilobrk kad je odlično skinuo udarac Krpića koji je bio sam pred golom gostiju. Krpiću je ranije sjajno ostavio loptu Asim Zec.

Odmah nakon toga velika prilika za goste, Bagarić se našao u odličnoj poziciji ali je prebacio loptu preko gola. Nakon toga Zec u 83. šutira pravo u Bilobrka.

U 85. minuti Široki dolazi do trećeg vodstva na utakmici. Dosuđen je jedanesterac za Plavo-bijele nakon što je Kjosevski srušio Bagarića i dobio žuti karton zbog toga. Siguran realizator s bijele točke bio je Brazilac Eliomar za veliko slavlje gostiju.

U sudačkoj nadoknadi Željezničar je pokušao stići do izjednačenja u sudačkoj nadoknadi. Dacić je imao solidnu priliku ali šutirao je pored gola.

I to je bio kraj, Širokobriježani odnose veliku pobjedu protiv izravnog rivala u borbi za treće mjesto i mogu u miru čekati nastavak prvenstva.

U drugoj nedjeljnoj utakmici u Gabeli su se sastali GOŠK i Radnik koji su odigrali 1:1. Time je kompletiran jesenski dio prvenstva BiH.

Mulaosmanović: Nije bio penal; Sedloski: Pobjeda je zaslužena

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Pavić, Krpić, Ramović, Zilić, Šabanadžović, Veselinović, Hajdarević, Osmanković, Rodin, Jazvić.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Matić, Franjić, Eliomar, Marić, Ćorluka, Kovačić, Begonja, Perković, Bagarić, Marković.