Velika pobjeda Kovačevog Monaca protiv PSG-a

U derbiju 11. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, velikim je preokretom kao domaćin svladao Paris SG sa 3-2 (0-2).

Parižani su dominirali prvim poluvremenom te poveli 2-0 golovima Mbappea (15, 37-11m), a usto su im još poništena dva gola zbog malih zaleđa. Kovač je u nastavak utakmice krenuo s veteranom Fabregasom koji se pokazao kao ključni čovjek za preokret.

On je bio začetnik obje akcije iz kojih je Volland (52, 65) postigao pogotke za poravnanje da bi upravo Fabregas (84-11m) iz kaznenog udarca nakon prekršaja Dialla osigurao potpuni preokret.

Diallo je zbog svog prekršaja i isključen pa je Paris SG završnicu igrao s desetoricom.

Monaco je ovom pobjedom skočio na drugo mjesto sa 20 bodova, četiri manje od vodećeg Paris SG-a, a jednim više od trećeg Lillea, piše HRT.hr.