Velika Hrvatska slomila Francusku za polufinale

Hrvatska rukometna reprezentacija izborila je polufinale Svjetskog prvenstva u Španjolskoj. U borbenoj utakmici Golužini izabranici pobijedili su branitelja naslova Francusku 30:23

Hrvatska je dočekala osvetu za brojne bolne poraze od Francuske. ‘Kauboji’ su sjajnom predstavom srušili ‘galske pijetlove’ te ih tako spriječili da postanu prva reprezentacija s pet naslova svjetskog prvaka.

Početak je bio šokantan. Prošlo je tek 40-ak sekundi, a Drago Vuković je dobio crveni karton nakon prekršaja. Francuzi su poveli 2:0 i realno malo tko od hrvatskih navijača nije pomislio kako nas čeka ružna večer.

No Golužine izabranike to nije obeshrabrilo. S razigranim Duvnjakom, odličnim Alilovićem i čeličnom obranom brzo je Hrvatska preokrenula na 4:2, uskoro i na 8:4 te je prednost od nekoliko pogodaka održavala gotovo cijelo poluvrijeme.

hr3 hr2

U posljednjih pet minuta ‘galski pijetlovi’ su uhvatili priključak, zahvaljujući prije svega Omeyeru i kružnom napadaču Sorhaindu, pa su ‘kauboji’ na odmor otišli s prednošću od ‘samo’ 13:12.

Furiozno je Hrvatska krenula u nastavak, opet je imala velikih četiri razlike (18:14), ali aktualni svjetski i olimpijski prvak odbio je položiti oružje. Zaredala su isključenja Golužinih izabranika, ali uvijek se pronašao način kako da držimo protivnika u ‘minusu’.

U 46. Francuska je stigla na gol zaostatka 20:19, ali Hrvatska se po tko zna koji puta othrvala te još jednom u 52. minuti došla do ‘+4’ (24:20). Tri minute ‘kauboji su stigli do svoje najveće prednosti (26:21). To se nije moglo izgubiti, uskoro je bilo 28:22, pa 29:23, a završilo je velikih 30:23 za sedmu pobjedu na natjecanju.