Veličanstvena igra Širokog, na Pecari pala i Sloboda

Kvalitetnom igrom košarkaši Širokog upisali su novu pobjedu u prvenstvu BiH, ovaj put na Pecari porazili su tuzlansku Slobodu rezultatom 92:70.

Izabranici Danijela Jusupa pokazali su kvalitetnu igru gotovo kroz cijeli susret i na kraju su potpuno zasluženo slavili novu uvjerljivu pobjedu, ukupno 11. ove sezone te su ostali na samo dva gostujuća poraza protiv Zrinjskog i Kaknja.

Prva četvrtina protekla je u nešto izjedančenijem tonu, momčadi su na početku utakmice igrale koš za koš, sve dok se domaći nisu odvojili na 5 razlike pred sami kraj četvrtine, te ju ukupno dobili 17:12.

Širokobriježani su pomalo gradili svoju prednost kroz agresivnu obranu i pametnu igru u napadu, pa su na poluvrijeme otišli sa prednosti od 45:36.

Do potpunog sloma tuzlanske momčadi došlo je u trećoj četvrtini, kad je momčad s Pecare dodala u još brzinu više, te velikom serijom došla do prednosti od 18 razlike. Sigurnom igrom nastavila je i u posljednjoj četvrtini i tako stekla konačnu prednost od 22 razlike, uz konačan rezultat 92:70.

Ono što posebno vrijedi izdvojiti da se publika sve više vraća u dvoranu na Pecari. Na subotnjoj utakmici skupio se solidan broj gledatelja, a zasigurno da mogu biti i više nego zadovoljni igrama i borbenosti koju prikazuju mladići u dresu Širokog.

Najbolji u momčadi Širokog bio je Dario Drežnjak sa 24 koša, 7 skokova i 3 asistencije, pratio ga je u odličnoj organizaciji igri Goran Filipović sa 14 koševa i 7 asistencija. A dobre igre i dvoznamenkast broj koševa upisali su i Mateo Drežnjak s 14 poena i Mateo Čolak  sa 11 poena.

Kod Tuzlaka najbolji su bili Danilo Šibalić sa 17, odnosno Milivoje Božović sa 16 poena.

Širokobriježani u 16. kolu idu u goste Studentu iz Mostara.