Velić: "Izgubili smo zbog naših gluposti"

Široki je izgubio 16 poena prednosti protiv Olimpije, a posljedično i utakmicu, jer nije igrao obranu, podcrtao je trener prvaka BiH Ivan Velić. Njegov kolega naveo je i sreću kao jedan od razloga za preokret.

Uoči gostovanja kod Cedevite i Igokee, Široki WWin izgubio je vrijedne bodove protiv Union Olimpije porazom na Pecari 80:83. Osim što je pao na pretposljednju poziciju, Široki je ugrozio svoju poziciju u sljedećoj sezoni ABA lige jer se bosansko-hercegovački i slovenski koeficijenti “tuku” za poziciju u natjecanju.

Union Olimpija pogodila je 33 poena u posljednjoj četvrtini i vratila se iz zaostatka od 16 poena. Što je logično, kaže domaći trener Ivan Velić, s obzirom kako je igrala njegova momčad u zadnjoj dionici:

“Pokazalo se još jednom da ako ne igramo obranu gubimo utakmicu. Obrana donosi rezultat. Napravili smo toliko gluposti u zadnjoj četvrtini i izgubili utakmicu. Dobro smo se držali 31 minutu, a onda dopustili gostima da se vrate. A oni to mogu, mlada su i šuterska momčad, vraćali su protiv Cibone minus 19, protiv Radničkog minus 20. Ponavljam, izgubili smo zbog naših gluposti.”

Slovenski viceprvak imao je i sreće, tvrdi Sašo Filipovski, strateg Olimpije: “Prvo poluvrijeme smo odigrali dobro, iako je bilo pogrešaka u obrani. U trećoj četvrtini smo totalno pali. Nismo znali odgovoriti na njihovu agresivnu igru, kad su nam s dvije četvorke i dva šutera napravili 16 razlike. S dobrom koncentracijom i malo sreće, jer smo pogodili neke teške šuteve, uspjeli smo preokrenuti utakmicu.”