Veležu derbi protiv Sarajeva za još uzbudljiviji nastavak Premijer lige

U derbiju i ujedno posljednjoj utakmici 25. kola Premijer lige BiH Velež je s 1:0 svladao Sarajevo.

Već na otvaranju utakmice sjajna prilika za domaćina. Uporni Georgijević je dodao do Vehabovića, koji je s ruba kaznenog udarca pucao pored gola Sarajeva.

U 16. minuti Vehabović šutira iz slobodnjaka, a Kovačević izbacuje u korner i spašava svoju momčad. Tek u 30. minuti uzvraćaju gosti, kada Mešanović šutira preko gola s nekih 20-ak metara.

Bolju igru u prvom dijelu Velež je okrunio golom pet minuta prije odlaska na odmor. Anđušić je tukao s 20-ak metara, lopta se od Miličevića odbila u mrežu Kovačevića, pa su domaći na odmor otišli s prednošću.

U nastavku je Sarajevo krenulo ofenzivnije, sa željom da se vrati u utakmicu, ali Velež je dosta dobro izgledao na terenu.

Neka ozbiljnija prilika u nastavku za goste dogodila se tek u 68. minuti, kada je Fanimo topovski pucao iz voleja, ali je Bogdanović boksao u korner, a zatim tri minute kasnije Mešanović sjajno skače i glavom šutira pored gola Rođenih. Do kraja bilježimo još pokušaje Sušića i Velkoskog, ali nije to bilo dovoljno precizno i opasno po gol Bogdanovića, piše Sportsport.ba.

Potpuno očekivano, Sarajevo je bilo sve opasnije i sve ofenzivnije kako je vrijeme odmicalo, ali domaćin se znao obraniti i proslaviti jako vrijednu pobjedu nad gostima iz Sarajeva.

Veležu sljedećeg vikenda slijedi teško gostovanje na Pecari kod Širokog Brijega, jednog od izravnih konkurenata u borbi za Europu, dok će Sarajevo ugostiti Borac u derbiju 26. kola.