Susret osmine finala nogometnog Kupa BiH između Zrinjskog i Veleža prekinuta je pred sam kraj utakmice, nakon što su domaći navijači upali na teren.

Velež je poveo s 1:0 pogotkom Demića u sudačkoj nadoknadi, nakon čega su navijači Zrinjskog preskočili zaštitnu ogradu i uletjeli na teren, a gostujući nogometaši zatim su se povukli u svlačionicu.

Kako doznaje Bljesak.info, oko 200 najratobornijih navijača bocama je oko 19 sati zasulo specijalne policijske postrojbe ispred stadiona. Policijski službenici bili su prisiljeni uporabiti suzavac i silu kako bi smirili huligane.

Nogometaši Željezničara i Borca došli su na korak do plasmana u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Željezničar je u prvom meču osmine finala na “Grbavici” savladao gradskog rivala Olimpic s 3:0. Golove su postigli Adilović (39.), Bogičević (54.) i Nyema (78.).

Borac je u Banjoj Luci savladao Zvijezdu iz Gradačca sa 2:0. Strijelci su bili Kajkut (14.) i Krunić (26.). Uzvratni susreti na rasporedu su 19. listopada.

Široki Brijeg je preokretom došao do pobjede (1:2) protiv Slavije u Istočnom Sarajevu. Slavija je 21. minuti utakmice golom Vukelje, no vodeća momčad Premijer lige do kraja je uspjeli upotpunosti preokrenuti rezultat i na kraju slaviti 2:1. Strijelac obaju pogodaka bio je Juan Manuel Varea u 70. i 77. minuti.

Policija ne navodi broj uhićenih ili ozlijeđenih.