Velež svladao Široki, Zrinjski razbio Jadran

Nogometaši Širokog Brijega poraženi su od Veleža rezultatom 0:3 u pripremnoj utakmici koja je u srijedu odigrana u Trening kampu “Musa-Karačić”.

Široki je prvi zaprijetio preko Ikića čiji dobar udarac iz slobodnjaka još bolje brani Bogdanović.

Velež je poveo u 12. minuti golom Haskića na asistenciju Radovića.

Sjajnu priliku za izjednačenje Široki je imao u 28. minuti kada je Rozić izašao sam pred Bogdanovića koji je obranio njegov udarac.

Gosti iz Mostara u završnici prvog dijela dolaze i do drugo gola. Ćosić je nakon jedne akcije izašao sam ispred Miškića i pogodio za 2:0.

U drugom poluvremenu, u kojem su treneri Jure Ivanković i Feđa Dudić skroz izmiješali sastave, nije bilo previše uzbuđenja sve do same završnice kada je u 85. minuti za konačnih 3:0 pogodio Zajmović.

Podsjetimo, ovo je bila treća pripremna utakmica za Plavo-bijele. U prvoj su na Poljudu poraženi od Hajduka (1:2), a u drugoj su svladali Metković (5:0).

NK Široki Brijeg: Miškić, Jurić, Prusina (od 76. Ravlija), Čuljak (od 46. Medić), Ikić (od 61. Valinčić), Brekalo (od 76. Kolenda), Ćavar (od 61. Jurica), Vukoja (od 76. Mašić), Blagaić (od 76. Begić), Rozić (od 61. Rozić), Lukić.

FK Velež: Bogdanović, Radović, Zeljković, Zvonić, Ćosić, Pršeš, Hasanović, De Souza, Vehabović, Dejanović, Haskić (još su igrali: Jovičić, Salčin, Bajrić, Isić, Radovac, Anđušić, Peco, Džanković, Zajmović, Drina).

HŠK Zrinjski – NK Jadran LP 7:1

HŠK Zrinjski je u srijedu u Međugorju s visokih 7:1 svladao NK Jadran Luku Ploče.

Plemići su poveli u sedmoj minuti preko Irfana Hadžića koji je na asistenciju Mateja Šakote postigao svoj prvi pogodak od povratka u Zrinjski.

Na 2:0 u 23. minuti iz jedanaesterca povisio je Nemanja Bilbija, nakon što je u kaznenom prostoru oboren Josip Ćorluka.

Četiri minute kasnije, nakon greške Magdića, na 2:1 smanjuje Mihovil Šutalo.

Početkom drugog poluvremena, točnije u 48. minuti dosuđen je novi jedanaesterac za Zrinjski. Odgovornost je preuzeo Ivan Bašić i pogodio za 3:1.

U 60. minuti mladi Niko Janković, koji je prošli tjedan stigao na posudbu iz GNK Dinamo, lijepo pogađa za 4:1, a sedam minuta kasnije za visokih 5:1 zabija još mlađi Franko Sabljić.

Do kraja utakmice svoje druge golove na utakmici zabili su Bašić (71.) i Janković (88.) i Zrinjski dolazi do visoke pobjede – 7:1.

Ovo je bila druga pripremna utakmica Zrinjskog, u prvoj su prošlu subotu svladali Neretvanac rezultatom 2:1.